Wenger: Barcelona to zespół polityczny, ale byłoby ciekawie zobaczyć ją w Premiership

Autor: Michał Nowacki | 02.10.2017 20:56 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Trener Arsenalu, Arsène Wenger przyznał, że przeniesie Barcelony do rozgrywek w Premiership byłoby czymś ciekawym. Francuz jednak dodaje, że pierwszeństwo mają dwaj giganci ze Szkocji: Celtic FC i Rangers FC.

W Hiszpanii trwają wybory i mówi się o niepodległości dla Katalonii, kilka lat temu powstał także pomysł, aby "Blaugrana" mecze rozgrywała w Ligue 1, gdzie będzie walczyć z Paris Saint-Germain o tytuł mistrza. Teraz także i ta rywalizacja byłaby ciekawa, po tym jak w lecie Neymar przeniósł się z Barcelony do Paryża. Władze Primera División ostrzegły już trzy kluby: Barcelonę, Espanyol i Gironę, że jeśli Katalonia się odłączy od Hiszpanii to nie będzie zgody, aby kluby grały w La Liga.

– Chciałbym nauczyć się katalońskiego. Jeśli Barcelona chce dołączyć do Premier League, to rywalizacja w lidze będzie jeszcze trudniejsza dla wszystkich. Nie sądzę jednak, że tak się stanie w najbliższym czasie. To ciekawe i zdarzają się przypadki takie jak te, że Barcelona jest klubem politycznym. Mamy w lidze 20 klubów, ale jeśli chcemy zwiększyć ligę do 24 drużyn to szkockie kluby będą miały pierwszeństwo – powiedział Wenger.

Kataloński minister sportu, Gerard Figueras powiedział niedawno jaka może być przyszłość Barcelony i innych klubów z tego regionu geograficznego.

– Barcelona jest w elicie klubów i będzie miała prawo wybierać między rywalizacją w lidze katalońskiej lub w zagranicznej. W przypadku niepodległości drużyny katalońskie w La Liga: Barcelona, ​​Espanyol i Girona będą musiały zdecydować, gdzie chcą grać. Mogą robić to w Hiszpanii lub w sąsiednim kraju, takim jak Włochy lub Francja – rzekł Gerard Figueras.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, FC Barcelona, Glasgow Rangers, Celtic Glasgow, Anglia, Hiszpania, Francja , Szkocja, Włochy, Arsene Wenger, Trenerzy, Paris Saint-Germain, Espanyol, La Liga, Serie A TIM, Premier League, Ligue1, FC Girona

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (5)

 • Innoc3nt Legenda
  Już sobie wyobrażam mecze Barcelony z łamaczami kości... Albo Barcelona wygrywałaby techniką, albo pół kadry spędzałoby sezon w szpitalach.
 • Neral Triumfator
  Patrząc na to jak Barcelona uwielbia symulować to albo zespoły angielskie dostawałaby kartki za ich symulki albo Barca każdy mecz kończyła w 8/9 za czerwone spowodowane symulacjami :D Ale zobaczyć taki Celtic i Rangersów w Premier League to byłoby coś niesamowitego. Aczkolwiek prędzej Katolońce dołączą do ligi francuskiej niż angielskiej (kwestia logistyczna)
 • Innoc3nt Legenda
  Ja tam czekam aż wielki i dumny Katalończyk Pique odda wszystkie medale i bonusy finansowe za grę w reprezentacji Hiszpanii i zrezygnuje z gry w kadrze, bo nie chce reprezentować kraju, który tłamsi Katalonię...
 • Kcurek Ćwierćfinalista
  I tu masz rację, to byłoby ciekawe na pewno :D Tak z grą Barcelony poza La Liga, tak z Pique :D
 • JuveT Triumfator
  Hiszpania bez Katalończyków w składzie by nie wygrała MS czy ME :)
  Mają prawo do niepodległości i z tego prawa chcą skorzystać. Ja nie widzę problemu.

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.