Darmian: Nie wykluczam powrotu do Serie A

Autor: Michał Nowacki | 04.10.2017 18:00 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Obrońca Manchesteru United, Matteo Darmian jest rezerwowym na Old Trafford, ale Włoch zaznaczył, że chociaż jest szczęśliwy w obecnym zespole to nie wyklucza w przyszłości powrotu do Serie A. 27-latek do "Czerwonych Diabłów" dołączył w lecie 2015 roku, przenosząc się z Torino.

W swoim pierwszym sezonie zanotował 39 spotkań we wszystkich rozgrywkach. W poprzedniej kampanii José Mourinho stawiał na niego tylko 18 razy w Premiership. Darmian obiecuje, że będzie dalej pracował nad swoją grą, aby przebić się do wyjściowej jedenastki "Red Devils".

– Wybrałem Manchester United i nie żałuję tego. Oczywiście jest to normalne, że każdy gracz chce grać w jak największym stopniu. Pracuję ciężko co tydzień i nadal będę to robił. Nie zawsze oglądam włoski futbol i nie wiem, co się wydarzy w przyszłości. Być może będzie szansa wrócić pewnego dnia do Serie A – wyznał Matteo Darmian.

– Selekcjoner reprezentacji Włoch, Gian Piero Ventura i José Mourinho są do siebie podobni. Obaj koncentrują się na szczegółach, ale angielska piłka nie jest aż tak taktyczna jak włoska, więc tutaj Ventura skupia się bardziej na przygotowaniu taktycznym. Mourinho trenuje mnie od dwóch lat i próbuje przedstawić swoje pomysły w zespole. Jest bardzo głodny sukcesów, ma olbrzymie pragnienie zdobycia trofeów i zaszczepia ten głód w drużynie. Wszystko idzie bardzo dobrze i mamy nadzieję, że tak będzie dalej – dodał 27-letni defensor.

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Włochy, Jose Mourinho, Transfery, Trenerzy, Matteo Darmian

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

  • Neral Triumfator
    Jest solidnym zmiennikiem przydatnym do rotacji. Póki nie wzmocnimy boków obrony w najbliższych okienkach transferowych powinien zostać tak długo jak to możliwe.

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.