Przynajmniej dwa miesiące przerwy Carvajala

Autor: Dariusz Maruszczak | 06.10.2017 16:11 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Okazuje się, że problemy zdrowotne Daniego Carvajala są poważniejsze niż przewidywano. Obrońca Realu ma zdiagnozowane wirusowe zapalenie osierdzia i czekają go przynajmniej dwa miesiące przerwy w grze.

To zakażenie wirusowe wpływa na błonę otaczającą serce i jest niezwykle rzadką i trudną w leczeniu przypadłością. Carvajal nie będzie mógł wykonywać żadnych ćwiczeń w okresie rekonwalescencji, aby jego serce odzyskało pełną sprawność. Tym samym wydaje się mało prawdopodobne, by obrońca zdołał jeszcze zagrać w tym roku. Najbardziej pesymistyczne scenariusze zakładają, że ta przypadłość może nawet oznaczać koniec kariery Carvajala, który niedawno podpisał nowy kontrakt z Realem Madryt do 2022 roku.

Choroba Carvajala to ogromne osłabienie dla Realu, który w zasadzie nie ma dla niego klasowego zmiennika. Drugim prawym obrońcą jest wychowanek „Los Blancos” Achraf Hakimi. 18-latek zadebiutował już w La Lidze w ostatnim spotkaniu z Espanyolem.

Carvajal dołączył do długiej listy kontuzjowanych, na której znajdują się m.in. Marcelo, Theo Hernandez, Mateo Kovačić, Gareth Bale czy Toni Kroos. Niemcowi odnowiła się kontuzja żebra we wczorajszym meczu jego reprezentacji z Irlandią Północną.

Czytaj więcej o: Real Madryt, Hiszpania, Kontuzje , Dani Carvajal

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

  • Neral Triumfator
    Teraz będzie widać bierność Pereza na rynku transferowym... Ciekawe jak Real sobie poradzi bez niego.

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.