Vertonghen został rekordzistą w reprezentacji Belgii

Autor: Michał Nowacki | 10.10.2017 22:30 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Dzisiaj Belgia podejmowała u siebie Cypr i od pierwszych minut w meczu zagrał Jan Vertonghen. Dla stopera Tottenhamu to był jubileuszowy występ, ponieważ zagrał po raz 97. w narodowych barwach. Tym samym został on liderem, jeśli chodzi o ilość spotkań w koszulce "Czerwonych Diabłów".

W sobotę Jan Vertonghen zagrał z Bośnią i Hercegowiną, był to jego 96. mecz i wyrównał wynik Jana Ceulemana. Belgia ma już zapewniony awans na mundial do Rosji, ale szkoleniowiec stwierdził, że skorzysta ponownie z usług Vertonghena.

– To prawda, że Eden Hazard przyszedł do mnie przed meczem z Bośnią i Hercegowiną i zaproponował mi, abym to ja był kapitanem. Pomyślałem, że to naprawdę miłe z jego strony, ale odmówiłem. Nie jestem facetem, który chce błyszczeć w reflektorach świateł i wyróżniać się z tłumu – rzekł Jan Vertonghen.

– Słyszałem też głosy, że prosiłem o koszulkę z numerem 97, aby zagrać w niej z Cyprem i tym samym, zaznaczyć swoje święto, ale to nie prawda. Jestem normalnym facetem, który chce grać w piłkę bez względu czy mam 95 czy 97 meczów w kadrze narodowej. Wiem, że będę w centrum uwagi, ale nie przywiązuję do tego wagi. Takimi wydarzeniami staram się cieszyć tylko z moją rodziną – dodał Belg.

30-letni Vertonghen potrzebuje trzech spotkań, aby wejść do klubu 100 i wiele wskazuje, że zrobi to na mundialu w Rosji w 2018 roku.

Czytaj więcej o: Anglia, Belgia, Tottenham Hotspur, Jan Vertonghen

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze