N'Golo Kanté: Zamiast piłkarzem mogłem być księgowym

Autor: Michał Nowacki | 10.10.2017 22:19 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

N'Golo Kanté sam przyznał, że niewiele brakowało i nie zostałby zawodowym piłkarzem. Francuz postawił na naukę, aby mieć alternatywę w życiu, gdyby nie powiodła mu się kariera w sporcie.

– Grałem w Boulogne w II zespole, który grał na poziomie 6. i 5. ligi, więc wiedziałem, że do prawdziwej kariery mi jeszcze daleko i jest to niepewna droga. Podjąłem studia, aby mieć nowe możliwości w życiu. Kiedy skończyłem 18 lat, uzyskałem maturę i postanowiłem ukończyć dwuletnia studia z księgowości. Dopiero wtedy zostałem włączony do pierwszego zespołu i zacząłem grać zawodowo w piłkę. Mam dokumenty, aby pracować jako księgowy, ale obecnie skupiam się tylko na futbolu – ujawnił Francuz.

Z Leicester wygrał mistrzostwo Anglii, w glorii chwały odszedł do Chelsea, z którą także triumfował w Premiership. 26-latek sięgał po dwa tytuły mistrza Anglii z dwoma innymi klubami w ciągu dwóch sezonów.

W meczu kadry narodowej Francji nabawił się urazu mięśniowego i jego występ w sobotę z Crystal Palace jest zagrożony. Sztab medyczny oraz Antonio Conte na pewno przyjrzą się sytuacji Francuza i podejmą decyzję przed samym meczem.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Anglia, Kontuzje , N’Golo Kante, Premier League

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze