Pizzi i Vidal odchodzą z reprezentacji Chile

Autor: Dariusz Maruszczak | 11.10.2017 19:19 | komentarzy: 10 | kategoria: News |

Brak awansu na mistrzostwa świata w Rosji doprowadził do sporych zmian w reprezentacji Chile. Z kadrą pożegnał się selekcjoner Juan Antonio Pizzi i lider drużyny, Arturo Vidal.

Porażka Chile z Brazylią 0:3, a także remis Peru z Kolumbią 1:1 oraz zwycięstwo Argentyny z Ekwadorem 3:1 sprawiły, że podopieczni Pizziego ostatecznie zajęli dopiero szóste miejsce w eliminacjach. Kontrakt selekcjonera miał automatycznie zostać przedłużony w przypadku awansu na mundial, ale skoro tak się nie stało, to 49-latek zdecydował się na rezygnację ze stanowiska. Pizzi w 2016 roku wygrał z Chile Copa America po pokonaniu w finale Argentyny.

Nie tylko selekcjoner zrezygnował z pracy z chilijską kadrą. Uczynił to również dwukrotny zwycięzca Copa America, Arturo Vidal. Pomocnik Bayernu określany wraz z Alexisem Sanchezem liderem reprezentacji uznał, że najwyższy czas zawiesić buty na kołku. Vidal niedawno oświadczył, że zrezygnuje z występów dla kadry narodowej po mistrzostwach w Rosji, ale w obliczu braku awansu podjął taką decyzję już teraz. Jest to o tyle dziwne, że ma on dopiero 30 lat na karku. Widocznie jednak Vidal woli w pełni skupić się na występach w Bayernie.

Vidal zadebiutował w reprezentacji w 2007 roku. Od tego czasu rozegrał w narodowych barwach 95 meczów i strzelił 23 gole.

Czytaj więcej o: Arturo Vidal, Chile, Juan Antonio Pizzi

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (10)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze