Giuly: Mbappe jest bardziej profesjonalny niż Messi w jego wieku

Autor: Dariusz Maruszczak | 12.10.2017 16:44 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Były francuski piłkarz Ludovic Giuly, który występował w Barcelonie w latach 2004-2007, porównał poziom profesjonalizmu Leo Messiego i Kyliana Mbappe na początku ich karier.

– Mbappe jest bardziej profesjonalny niż Messi w jego wieku. Lepiej wie, jak zarządzać swoim ciałem. Leo miał wiele problemów ze zdrowiem, kiedy dorastał. To było dla niego bardziej skomplikowane. Kylian ma tę przewagę, że lepiej zna siebie i wie, jak się regenerować – wyznał Giuly.

Barcelona utrzymywała Messiego w cieniu przez dwa lata, a na scenie pojawił się w wieku 17 lat. Z Kylianem było podobnie. On dysponuje wspaniałym potencjałem. Ma wszystko, aby być wielkim. Jest profesjonalistą i ma zdrowe podejście. Podjął właściwą decyzję, by dołączyć do Paris-Saint Germain i dalej się rozwijać – powiedział.

Czytaj więcej o: Lionel Messi, Ludovic Giuly, Kylian Mbappe

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

  • Neral Triumfator
    Porównywać Mbappe, który zagrał jedynie dobre pół roku w życiu do Messiego, który w tym wieku wygrał już LM i zagrał na Mundialu na którym doszedł do ćwierćfinału jest nie na miejscu... Do tego Messi jest wychowankiem Barcy a Mbappe poleciał na hajs do klubu bez historii a nie jak w przypadku Messiego - pomóc Barcy wejść na szczyt. Mbappe póki co można porównać do rozpuszczonego dzieciaka co zostawił biednych rodziców w zamian za bananowe życie wśród rodziny zastępczej.
  • Innoc3nt Legenda
    Liga Mistrzów? Messi wygrał ją z BARCELONĄ, która miała swój czas. Mundial? No tak, bo mając 15-16 lat miał już grać na mundialu. Klub bez historii? "Nie możesz zmienić przeszłości, ale możesz kreować przyszłość." PSG oferuje większe możliwości rozwoju od Monaco, nie sprzedaje przy tym swoich najlepszych piłkarzy. Do tego dorzucając samo to, że Mbappe urodził się na przedmieściach Paryża... To nazywasz polotem na kasę?

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.