Ulreich: Nie jest łatwo zastąpić Neuera

Autor: Dariusz Maruszczak | 12.10.2017 17:57 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Rezerwowy bramkarz Bayernu Monachium, Sven Ulreich, udzielił wywiadu dla ESPN, w którym opowiedział o tym, jak trudno jest zastąpić Manuela Neuera.

– Gdy puszczam gola, ludzie zastanawiają się, czy Neuer potrafiłby temu zapobiec. Manu jest najlepszym bramkarzem na świecie i nie jest łatwo go zastąpić. Nie jestem Neuerem, jestem Svenem Ulreichem. Zawsze daję z siebie wszystko, ale to normalne, że nie zdołam zatrzymać każdego strzału. Wiele nauczyłem się od Neuera na treningu. Poprawiłem moją technikę, grę nogami, bronienie strzałów i szybkość reakcji – powiedział Ulreich.

Ulreich dołączył do Bayernu w 2015 roku. Wcześniej był bramkarzem Stuttgartu i jak mówi, różnica w sposobie gry jest znacząca. – W Bayernie nie ma zbyt wielu okazji do wykazania się. W Stuttgarcie trzeba było bronić strzały od pierwszej minuty, co jest dobre dla bramkarza. W Bayernie możesz mieć tylko jedno uderzenie do obrony i musisz sobie z nim poradzić. Jeśli tego nie zrobisz, jesteś w tarapatach. Bayern to jeden z najlepszych klubów na świecie, a czas w nim spędzony jest bardzo intensywny. Jestem jednak zadowolony z możliwości gry dla takiej drużyny.

Na Ulreicha spadła fala krytyki za popełnienie błędu w meczu z Wolfsburgiem, który kosztował Bayern utratę punktów. – Oczywiście to nie jest łatwe. Gdy popełnia się błąd, takie rzeczy wchodzą do głowy. Pomyłki są jednak częścią życia bramkarza. Uważam, że moje następne dwa spotkania były dobre i mam nadzieję, że kolejny błąd nieprędko się zdarzy.

Rezerwowy bramkarz Bayernu pokusił się również o ocenę trenerów, z którymi pracował w Monachium. – Pep Guardiola był bardzo pozytywny i jasno tłumaczył, czego oczekuje od zawodników. Każda sesja treningowa była na wyższym poziomie, za każdym razem wymagał więcej i więcej. Był świetnym trenerem. Ancelotti nie mówił zbyt wiele, ale miał dobre plany taktyczne. Pierwsza sesja treningowa z Juppem Heynckesem była bardzo dobra i intensywna. Mam nadzieję, że tak zostanie.

Przez najbliższe pół roku Ulreich będzie podstawowym bramkarzem Bayernu w obliczu kontuzji Neuera, o ile „Bawarczycy” nie zdecydują się na sprowadzenie innego golkipera w styczniu. Wiele zależy w tej sytuacji od postawy byłego zawodnika Stuttgartu w ciągu najbliższych tygodni. Kontrakt Ulreicha wygasa w czerwcu przyszłego roku i nie wiadomo, czy 29-latek zdecyduje się na jego przedłużenie. – W tej chwili nie myślę o kolejnym kontrakcie. Postaram się spisywać jak najlepiej i zobaczymy, co się wydarzy – powiedział zastępca Neuera.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Manuel Neuer, Sven Ulreich

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

 • Transferowe podsumowanie dnia #13

  Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem poznaliśmy nowe cele transferowe Chelsea, jak również oferty za piłkarzy Barcelony.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #11

  Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy kolejne doniesienia na temat przeprowadzki Alissona do Liverpoolu czy też Bonucciego do Paryża. Barwy klubowe zmienił również polski zawodnik.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #8

  Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Bezsprzecznie największym wydarzeniem była prezentacja Cristiano Ronaldo w barwach „Starej Damy”.

  czytaj więcej
 • Transferowe podsumowanie dnia #5

  Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem był on szczególny dla kibiców Chelsea FC.

  czytaj więcej
 • Pavard w Bayernie Monachium?

  22-latek z dnia na dzień jest co raz bardziej rozpoznawalny w świecie futbolu. Dobre występy w reprezentacji Francji nie uchodzą uwadze wielkich klubów, wliczając w to ekipę mistrza Niemiec.

  czytaj więcej

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze