Napastnik FC Porto przedłużył kontrakt

Autor: Dariusz Maruszczak | 13.10.2017 16:34 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Najskuteczniejszy napastnik FC Porto, Vincent Aboubakar, przedłużył kontrakt z klubem do 30 czerwca 2021 roku.

Aboubakar poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Besiktasie, ale po powrocie na Estadio do Dragao od razu zaimponował dobrą formą. W dziewięciu spotkaniach strzelił osiem goli, w tym dwa w meczu z Monaco w Lidze Mistrzów.

Zgodnie z zawartym porozumieniem między Porto a Aboubakarem klauzula odstępnego w kontrakcie 25-letniego napastnika będzie teraz wynosić 50 milionów euro. Portugalski klub błyskawicznie zareagował na zainteresowanie Newcastle United i Olympique'u Marsylia.

• Porto zatrzymało rozpędzony Estoril. "Smoki" odrobiły stratę

W zaległym spotkaniu 18 kolejki FC Porto dopisało kolejny komplet punktów do swojego konta. Spotkanie było rozegrane od drugiej połowy, ponieważ 15 stycznia zostało przerwane.

Po klęsce z angielskim zespołem w Lidze Mistrzów 0:5, FC Porto powróciło na zwycięskie tory. "Smoki", które po czterech mistrzostwach z rzędu Benfiki, chcą wieść prym w Portugalii, tym razem w pokonanym polu zostawili Rio Ave.

Liverpool nie pozostawił żadnych złudzeń, kto jest drużyną zdecydowanie lepszą. Porto, mimo że chciało powalczyć chociaż na własnym stadionie, nie miało najmniejszych szans na nawiązanie rywalizacji. "The Reds" do zwycięstwa poprowadził Sadio Mane, który zanotował hattricka.

• Są składy!

Trenerzy ogłosili, kto otrzyma szanse gry w podstawowym składzie. Dzisiaj czekają nas dwa pojedynki: Real vs. PSG i Porto vs. Liverpool.

Po dużej dawce emocji we wtorkowy wieczór, z niecierpliwością czekamy na to co stanie się w środę. Tego dnia, wszystkie oczy będą zwrócone na Estadio Santiago Bernabeu, jednak nie można zapominać o równie ciekawie zapowiadającej się rywalizacji Porto z Liverpoolem. Tutaj faworyt jest jeden, lecz nie należy odbierać szans Portugalczykom już przed pierwszym gwizdkiem.