City gromi Stoke, dziewięć goli na Etihad Stadium

Autor: Michał Nowacki | 14.10.2017 17:49 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Zaledwie 10 minut potrzebował Manchester City, aby rozprawić się gładko ze Stoke. W tym czasie "The Citizens" zdobyli trzy gole i do końca meczu kontrolowali przebieg spotkania.

Już w ósmej minucie gospodarze pokazali, że poważnie myślą o zwycięstwie, aby wykorzystać potknięcie lokalnego rywala, który bezbramkowo zremisował z Liverpoolem. Leroy Sané próbował swojego szczęścia, ale sporo nad poprzeczką.

W 17. minucie wynik otworzył Gariel Jesus, który dostał dobrą piłkę od Kyle'a Walkera i z kilku metrów zmusił golkipera do kapitulacji. Dwie minuty później także Raheem Sterling wpisał się na listę strzelców umieszczając futbolówkę w prawym dolnym rogu. Przy golu Anglika asystę zaliczył Leroy Sané. W 27. minucie na 3:0 podwyższył David Silva, asystę przy golu Hiszpana zaliczył strzelec drugiego gola. Silva stojąc kilka metrów od Butlanda nie miał problemów z pokonaniem bramkarza, choć miał na plecach rywala.

Chwilę przed końcem pierwszej połowy honorowe trafienie zaliczył były snajper Manchesteru United. Jesé znakomicie zagrał do Mame Birama Dioufa, który z kilku metrów pokonał Edersona.

W 47. minucie niespodziewanie Kyle Walker strzelił gola samobójczego i Stoke dzieliła już tylko bramka od remisu z City. Były defensor Tottenhamu chcąc zażegnać niebezpieczeństwo wybił piłkę, ale zmienił jej kierunek i zmylił Edersona.

Jednak ofensywa Josepa Guardiol nie miała zamiaru się przejmować sytuacją i wzięła sprawy w swoje ręce. Kevin de Bruyne podał do Gabriela Jesusa, który bez problemów podwyższył na 4:2. W 60. minucie Fernandinho z dystansu pokonał Butlanda i na tablicy świetlnej było 5:2. Dwie minuty później Leroy Sané wyskoczył do futbolówki i skierował ją do siatki Stoke.

W 79. minucie Bernardo Silva ustalił wynik spotkania na 7:2. Po wejściu z ławki rezerwowych potrzebował 16 minut, aby wpisać się na listę strzelców.

Manchester City – Stoke City 7:2 (3:1) Jesus 17', 55', Sterling 19', Silva 27', Fernandinho 60', Sané 62' – Diouf 44', Walker 47' (sam.)