Mbappe zapewnił trzy punkty PSG

Mateusz Deluga | 14.10.2017 18:57 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Spotkanie lidera z 17. zespołem Ligue 1. FCO Dijon podejmował na swoim stadionie niepokonaną drużynę Paris Saint-Germain. Goście z Kylianem Mbappe w składzie zaprezentowali widzom na Parc des Sports Gaston-Gérard świetne piłkarskie widowisko.

„Paryżanie” rozpoczęli spotkanie od ataków na bramkę FCO Dijon. W 4. minucie atak PSG został zaprzepaszczony, ponieważ Neymar był na spalonym.

W 15. minucie na bramkę gospodarzy groźnie uderzył Angel Di Maria. Jednak Baptiste Reynet wykazał się niesamowitym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny.

„The Mustards” próbowali  rozgrywać piłkę na połowie Paris Saint-Germain FC. Na nieszczęście gospodarzy, „ Le Parisien”  odzyskali piłkę i błyskawicznie przeszli do kontrataków. W 30. minucie Jordan Marie staną przed szansą pokonania Alphonse’a Areoli. Romain Amalfitano dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Marie, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę gości.

W 37. minucie Kwon oddał groźny strzał z dystansu wprost na bramkę Areoli. Bramkarz PSG wypiąstkował futbolówkę przed siebie, oddalając zagrożenie. W doliczonym czasie gry strzał z rzutu wolnego oddał Dani Alves. Futbolówka trafiła w poprzeczkę bramki Reyneta.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Mecz stał na wyrównanym poziome, oba zespoły były bliskie zdobycia bramki.

W 55. minucie świetną sytuację na strzelenie bramki miał Angel Di Maria. Argentyńczyk próbował wcisnąć piłkę pod poprzeczkę bramki, jednak jego strzał pozostawił wiele do życzenia. Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Neymar. Brazylijczyk efektownie kiwnął na lewym skrzydle, po czym dośrodkował wprost na głowę Marquinhosa, który trafił piłkę w poprzeczkę bramki FCO Dijon.

W. 65 minucie spotkania Mbappe mógł wpisać się na listę strzelców. Francuz ostrzymał fantastyczne prostopadłe podananie. Niestety napastnik uderzył prosto w bramkarza. Dwie minuty później Kylian Mbape po raz kolejny przegrał pojedynek z Reynetem.

Pierwszego gola zobaczyliśmy dopiero w 71. minucie, kiedy strzał Neymara dobił Thomas Meunier.

W 87. Benjamin Jeannot strzelił piękną bramkę z dużej odległości. Futbolówka nieoczekiwanie przeleciała nad głową Areoli i wpadła do bramki. Gol stadiony Świata! Niestety gospodarze cieszyli się z korzystnego wyniku niespełna pięć minut, bowiem rozstrzygającą bramkę dla Paris Saint-Germain zdobył Kylian Mbappe.

FCO Dijon –  Paris Saint-Germain 1:2 (0:0) Jeannot 87’ – Meunier 71’, Mbappe 90+3’