Immobile z dubletem, Lazio z kompletem punktów!

Autor: Karol Brandt | 14.10.2017 19:54 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Ósma kolejka włoskiej Serie A przyniosła pojedynek Juventusu z „Orłami”. Na boisku oglądaliśmy pasjonujące zawody, po których w lepszych humorach byli goście.

W jednym z wieczornych spotkań Juventus FC gościł u siebie SS Lazio. Nie tak dawno rzymianie pokonali „Starą Damę” w meczu o Superpuchar Włoch. Zatem te zawody można było traktować jako okazję do odwetu. W poprzedniej kolejce Serie A Juventus FC tylko zremisował z Atalantą 2:2, zaś SS Lazio pokonało US Sassuolo 6:1. Porównując sytuacje kadrowe obu drużyn, goście nie mieli zbyt wielkich powodów do radości. Na liście nieobecności po stronie „Biancocelestich” znajdował się m.in. Felipe Anderson. Natomiast ekipie miejscowej pomóc nie mogli Mattia De Sciglio oraz Benedikt Höwedes. W tym starciu większe szanse na zwycięstwo dawano podopiecznym Massimilano Allegriego.

Początek był dość wyrównany, jednak w 24. minucie wynik otworzył Douglas Costa, dobijając piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Samiego Khediry. Niemiec około dziesięć minut później mógł trafić do siatki rywali, lecz na posterunku był Thomas Strakosha.

Po zmianie stron rolę się odwróciły. Najpierw Luis Alberto w doskonałym tempie zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne gospodarzy, Ciro Immobile. Włoski napastnik bez żadnego trudu pokonał „Gigiego” Buffona.

W 52. minucie kapitan „Starej Damy” przewinił we własnej „szesnastce”, a sędzia odgwizdał rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił nie kto inny, jak Ciro Immobile. W 65. minucie szkoleniowiec Juventusu wpuścił na plac gry Paulo Dybalę. Argentyńczyk zastąpił Samiego Khedirę.

Massimilano Allegri miał nadzieję, że były gracz US Palermo odmieni losy rywalizacji, jednak nic takiego nie miało miejsca. Choć należy dodać, że Argentyńczyk w doliczonym czasie gry był bliski strzelenia gola, gdy futbolówka trafiła w słupek. W szóstej minucie doliczonego czasu gry, Patric sfaulował w polu karnym Rodrigo Bentancura. Sędzia po obejrzeniu powtórki wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Paulo Dybala, a jego strzał wybronił Thomas Strakosha. Ależ dramaturgia!

Juventus FC – SS Lazio 1:2 (1:0) Costa 24’ – Immobile 47’, 54’ (k.)