„Byki” zatryumfowały w Dortmundzie

Autor: Karol Brandt | 14.10.2017 20:23 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

RB Leipzig pokonał faworyzowane BVB.

Rywalizacja Borussii Dortmund z RB Leipzig zapowiadała się doprawdy ciekawie i taka też była. Choć w mecz lepiej weszli goście, którzy objęli prowadzenie już w 4. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang, to już kilka minut później było 1:1, a to za sprawą Marcela Sabitzera, który oddał celny strzał głową.

W 25. minucie goście wyszli na prowadzenie. W tej sytuacji Bruma w piękny sposób wbiegł w pole karne rywali i zagrał piłkę do stojącego na wprost bramki, Yussufa Poulsena. Duńczyk dołożył tylko stopę i mógł zatonąć w objęciach kolegów.

Już po zmianie stron Deniz Aytekin wyrzucił z boiska Sokratisa. Grek dopuścił się przewinienia we własnej „szesnastce”, a goście otrzymali rzut karny. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jean-Kévin Augustin. Kilka minut później szanse się wyrównały, gdy za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Stefan Ilsanker.

W 63. minucie w polu karnym faulował Dayotchanculle Upamecano, a sędzia wskazał na „wapno”. Piłkę na jedenastym metrze od bramki ustawił Pierre-Emerick Aubameyang i zmniejszył rozmiary porażki.

Ostatecznie to RB Leipzig zgarnął trzy punkty, trzy bardzo cenne punkty!

Borussia Dortmund – RB Leipzig 2:3 (1:2) Aubameyang 4’, 64’ (k.) – Sabitzer 10’, Poulsen 25’, Augustin 49’ (k.)

• Niespodziewana porażka BVB z VfB Stuttgart

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.

Dziś wieczorem piłkarze Borussii Dortmund zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart. W składzie zabraknie jednak największego gwiazdora BVB, bo trener postanowił odsunąć go od pierwszego zespołu.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.

José Mourinho wykorzystał przerwę na mecze międzynarodowe i poleciał do Szwecji, która grała z Włochami. "Maily on Sunday" spekuluje, że w spotkaniu tym The Special One obserwował lewego pomocnika RB Leipzig, Emila Forsberga.