Insigne katem „Giallorossich”

Mateusz Deluga | 14.10.2017 22:41 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Stadio Olimpico w Rzymie zmieniło się dziś w arenę zmagań AS Romy oraz SSC Napoli. To spotkanie miało wyłonić drużynę, która będzie miała większe szanse na zdobycie Scudetto w obecnym sezonie Serie A. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Zadbali o to zawodnicy SSC Napoli.

SSC Napoli w tym sezonie zdecydowanie gra futbol ciekawy dla oka. Natomiast w obozie AS Romy panuje mniejszy optymizm. Podopieczni Eusebio Di Francesco nadal nie mogą osiągnąć optymalnej formy. Mecz z „Błękitnymi” miał dać odpowiedź na pytanie w jakiej dyspozycji znajdują się „I Lupi”.

Pierwsze dziesięć minut meczu w wykonaniu obu „jedenastek” było zachowawcze. Zarówno AS Roma, jak i SSC Napoli nie chciały narazić się na stratę bramki w pierwszych minutach spotkania. Piękną akcją popisali się piłkarze SSC Napoli.

W 18. minucie na bramkę Alissona uderzył Dries Mertens, niestety jego strzał pozostawił wiele do życzenia. Natomiast w 19. minucie wynik spotkania otworzył Lorenzo Insigne. Argentyńczyk wykorzystał błąd obrony „Giallorossich” i umieścił piłkę w siatce.

„Azzurri” po zdobyciu bramki zaczęli dyktować warunki gry. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie.

W 56. minucie Mertens wykorzystał błąd Manolasa i uderzył na bramkę Alissona. Strzał Belga okazał się chybiony.

Sześć minut przed końcem spotkania Bruno Peres trafił w poprzeczkę bramki Pepe Reiny. Zawodnicy AS Romy walczyli do końca, ale piłka nie chciała wylądować w siatce „Azzurich”. Więcej bramek na Stadio Olimpico nie zobaczyliśmy.

AS Roma – SSC Napoli 0:1 (0:1) Insigne 19’

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

Juventus przespał cały mecz z Sampdorią i przegrywając 0:3 był w stanie w doliczonym czasie gry odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. Gospodarz zagrał mądrze w defensywie i nie pozwolił mistrzowi Włoch na zbyt wiele na boisku.

AS Roma pokonała zespół SS Lazio w derbach della Capitale 2:1. Polski bramkarz – Łukasz Skorupski, cały mecz spędził na ławce rezerwowej.

• Defensor Manchesteru United na celowniku „Los Che”

Wicelider hiszpańskiej ekstraklasy zamierza sprowadzić do siebie byłego zawodnika Torino FC.