Najwyższe w historii zwycięstwo Liverpoolu! Maribor zdeklasowany

Autor: Kacper Chwedoruk | 17.10.2017 22:40 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Liverpool FC powoli wraca do optymalnej formy. Potwierdził to weekendowy mecz z Manchesterem United, a we wtorkowy wieczór rozgromili rywala aż 7:0. Było to najwyższe w historii wyjazdowe zwycięstwo "The Reds" w Lidze Mistrzów.

Podopieczni Kloppa od pierwszej minuty narzucili swoje warunki. Raz za razem groźne ataki mogły kończyć się golami, jednak na posterunku był golkiper mistrza Słowenii, który niejednokrotnie ratował swój zespół. Przyjezdni już w czwartej minucie objęli prowadzenie po trafieniu Roberto Firmino, a na przerwę schodzili z czterema bramkami zaliczki.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. To Liverpool nadawał ton rywalizacji, co udokumentował kolejnymi golami. Pierwszego gola w drugiej połowie strzelił ponownie Firmino, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Coutinho. Gdy wydawało się, że angielski zespół już wyczekuje zakończenia spotkania, to w końcówce ponownie przyspieszył.

Bawiący się piłką zawodnicy Jurgena Kloppa jeszcze dwukrotnie ukąsili przeciwnika. Premierowego gola w barwach "The Reds" strzelił Oxlade-Chamberlain, a wynik ustalił Alexander-Arnold. Dzięki temu zwycięstwu Liverpool objął prowadzenie w tabeli grupy E.

NK Maribor – Liverpool FC 0:7 (0:4) Firmino 4', 54', Coutinho 13', Salah 19', 40', Oxlade-Chamberlain 86', Alexander-Arnold 90'