RB Leipzig lepszy o jedną bramkę od FC Porto

Mateusz Deluga | 17.10.2017 22:43 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Według ekspertów wicemistrz Niemiec w obecnym sezonie Ligi Mistrzów był skazany na pożarcie. Tymczasem podopieczni trenera Ralpha Hasenhüttla tworzą historię, którą z pewnością zapamiętamy na długie lata. Tymczasem w obozie FC Porto panuje spokojna atmosfera, jednak to nie znaczy, że piłkarze trenera Sérgio Conceição odpuszczą mecz z „Bykami”.

W 8. minucie RB Leipzig wyszedł na prowadzenie. Naby Keita oddał niespodziewany strzał w kierunku bramki. Jose Sa niefortunnie odbił piłkę przed nogi Willego Orbana, który umieścił piłkę w siatce. W 18. minucie FC Porto doprowadziła do wyrównania. Vincent Aboubakar wykorzystał niefrasobliwość obrony RB Leipzig i efektownym wolejem pokonał bramkarza rywali.

Siedem minut przed końcem pierwszej połowy Emil Forsberg wykończył kontratak swojej drużyny precyzyjnym strzałem przy prawym słupku. Nie minęły 2. minuty od bramki Forsberga, a RB Leipzig zdołał zdobyć trzecią bramkę. Jean-Kevin Augustin wykorzystał błąd obrońców FC Porto i zdobył trzecią bramkę dla wicemistrza Niemiec.

Piłkarze RB Leipzig nie cieszyli się długo z dwubramkowej przewagi. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Marcano akrobatycznym strzałem zaskoczył bramkarza „Byków” i zmniejszył przewagę zespołu z Lipska do jednej bramki.

W drugiej połowie mecz stracił swoje tempo. Oba zespoły już tak często nie atakowały. Ekipy ze spokojem wyczekiwały na błąd przeciwnika.

Na stadionie wicemistrza Niemiec nie zobaczyliśmy więcej bramek. RB Leipzig w pierwszej połowie ustalił wynik spotkania z FC Porto i zdobył ważne trzy punkty, które umożliwią „Bykom” walkę o awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

RB Leipzig – FC Porto 3:2 (3:2) Orban 8’, Forsberg 38’, Augustin 41’ – Aboubakar 18’, Marcano 44’