Bez fajerwerków, ale skutecznie. Łatwy triumf Bayernu

Autor: Kacper Chwedoruk | 18.10.2017 22:37 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Jupp Heynckes notuje świetny start jako szkoleniowiec Bayernu Monachium. Mistrz Niemiec nie dał najmniejszych szans Celticowi i dopisał do swojego konta komplet punktów.

Gospodarze od pierwszego gwizdka dominowali na boisku. Spokojne rozgrywanie piłki, a także częste dośrodkowania w pole karne przyniosły efekt w 17. minucie spotkania. Wtedy to strzał Roberta Lewandowskiego dobił kapitan Bayernu. Chwilę wcześniej arbiter niesłusznie nie uznał gola "Bawarczyków", którego po podaniu Polaka strzelił Thiago.

Po objęciu prowadzenia Bayern jeszcze bardziej przycisnął. Efektem tego było kolejne trafienie. Pięknym uderzeniem głową popisał się Kimmich, wykorzystując idealne dośrodkowanie Comana. Goście nie potrafili wyjść z ani jedną groźną akcją w pierwszej części, natomiast klub z Allianz Arena marnował dogodne sytuacje.

Po przerwie Bayern wciąż miał wszystko pod kontrolą. Następnego gola zespół Juppa Heynckesa strzelił po... dośrodkowaniu. Tym razem asystę zanotował Arjen Robben, który podał piłkę wprost na głowę Hummelsa.

W końcowych minutach "Bawarczycy" zdecydowanie spuścili z tonu. Swoje okazje na honorowe trafienie mieli piłkarze Brendana Rodgersa, jednak zabrakło skuteczności w decydującym momencie. Co prawda, Scott Sinclair znalazł sposób na Svena Ulreicha, ale znajdował się na spalonym.

Bayern Monachium – Celtic FC 3:0 (2:0) Müller 17', Kimmich 29', Hummels 51'