Liga Mistrzów: Komplet wyników środowych spotkań fazy grupowej

Autor: Michał Nowacki | 18.10.2017 23:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Po trzech kolejkach w Lidze Mistrzów we wszystkich grupach jest już mniej więcej wyjaśniona sytuacja, kto walczy o pierwsze dwa miejsca i awans oraz komu zależy już tylko na trzecim miejscu, które daje grę w Lidze Europy. Przed rokiem w ten właśnie sposób Manchester United wywalczył sobie przepustkę i jednocześnie powrót do Champions League.

Recenzja meczu RSC Anderlecht – Paris Saint-Germain

W ostatnim dzisiejszym meczu Basel pokonał CSKA Moskwa 2:0. Na trudnym terenie, bo w Rosji, ekipa ze Szwajcarii odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w grupie A. Jednocześnie było to pierwsze starcie obu ekip.

W 17. minucie Vitinho miał znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, ale strzał zza linii pola karnego przeleciał nad bramką Basel. W 29. minucie to goście objęli prowadzenie i potwierdziła się odwieczna reguła, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Taulant Xhaka dryblował między rywalami CSKA Moskwa niczym między tyczkami w slalomie gigancie, a następnie zdecydował się uderzać z narożnika pola karnego. Igor Akinfiejew był źle ustawiony i nie sięgnął futbolówki. Do przerwy wynik się nie zmienił i Szwajcarzy w pełni kontrolowali sytuację.

Drugą połowę także lepiej rozpoczęli goście. W 51. minucie Albian Ajeti wpadł w pułapkę ofsajdową. W 72. minucie Dimitri Oberlin samemu postanowił zakończyć akcję, ale golkiper gospodarzy nie dał się zaskoczyć i pilnował lewego słupka.

Cztery minuty później Mario Fernandes miał świetną okazję, aby doprowadzić do remisu, ale uderzenie głową z pola karnego było niecelne i piłka pofrunęła nad poprzeczką. W 88. minucie Dimitri Oberlin znowu popisał się serią zwodów, ale tym razem Akinfiejew był czujny. Jednak już dwie minuty później został zmuszony do kapitulacji, gdy po strzale Oberlina piłka wpadła przy prawym słupku.

CSKA Moskwa –  FC Basel 0:2 (0:1) Xhaka 17', Oberlin 90'

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

Każdy ma swój Milan. W pamiętnym finale Ligi Mistrzów, kiedy to Liverpool przegrywał 0:3 do przerwy, wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte. Tak samo było we wtorkowym spotkaniu z Sevillą, jednak tym razem to "The Reds" roztrwonili pewne prowadzenie.

• Demontaż APOEL-u; dublety Ronaldo i Benzemy!

„Los Blancos” nie dali najmniejszych szans mistrzom Cypru, strzelając im w pierwszej połowie cztery gole. Po przerwie podopieczni Zinédine’a Zidane’a kontynuowali strzelaninę.