Di Francesco: Džeko jest urodzonym strzelcem

Autor: Dariusz Maruszczak | 19.10.2017 14:18 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Trener Romy Eusebio Di Francesco, a także napastnik rzymskiego klubu Edin Džeko, wypowiedzieli się na temat spotkania z Chelsea, zremisowanego przez ich zespół 3:3.

– Džeko urodził się po to, żeby strzelać takie bramki. Bardzo często był krytykowany, ale dziś zrobił różnicę – pochwalił swojego podopiecznego Di Francesco.

– Nawet kiedy przegrywaliśmy, widziałem zespół, który rozumiał to, o co prosiłem i spisywał się dobrze. Z punktu widzenia naszej postawy jestem zadowolony. To wielka szkoda, że kiedy gra się dobrze, nie przywozi się takiego rezultatu, jakiego się pragnęło – wyznał trener Romy.

Wywiadu udzielił również sam autor dwóch goli Edin Džeko. – To dla nas wspaniała noc. Punkt jest dobry, ale mogliśmy wygrać. Rozegraliśmy niesamowity mecz, graliśmy bardzo zespołowo od pierwszej minuty. Szkoda, że straciliśmy trzy bramki, co oznaczało, że mieliśmy więcej pracy do wykonania, ale Chelsea to silny zespół i wykorzystał wszystkie swoje szanse.

– Mieliśmy odpowiednie podejście. Graliśmy tak, jakbyśmy występowali przed własną publicznością. Już wczoraj mówiłem, że włoska piłka się rozwija i dziś to zobaczyliśmy – stwierdził Džeko.

– Kiedy grałem w Manchesterze City, nigdy nie strzeliłem gola Chelsea, ale teraz to nadrobiłem – dodał bośniacki napastnik.

• Kolejna bramka Williana, lecz w hicie na Old Trafford górą United!

W szlagierze 28. kolejki angielskiej ekstraklasy José Mourinho utarł nosa Antonio Conte i tak, jak przed rokiem, tak i dzisiaj, jego zespół pokonał na własnym stadionie „The Blues”.

„Górnicy” pomimo tego, że przegrywali do przerwy 0:1, po zmianie stron wzięli się ostro do odrabiania strat i osiągnęli zamierzony cel wygrywając 2:1. Choć ostatecznie wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, lecz w doliczonym czasie gry Bruno Peres ofiarną interwencją uratował rzymian od straty gola numer trzy. Zobaczmy, co po meczu mówili szkoleniowcy obu ekip.

Sevilla FC zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United 0:0. Pomimo braku goli mecz był bardzo emocjonujący, głównie za sprawą gospodarzy, którzy byli bardzo blisko strzelenia bramki.

Sevilla FC zremisowała na własnym boisku z Manchesterem United 0 do 0. Gdyby nie świetnie interwencje Davida de Gei, Manchester byłby w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem na Old Trafford.

• Ünder postraszył, ale nie przestraszył; Szachtar zwycięski!

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów podopieczni Paulo Fonseki przegrywali do 52 minuty. Wówczas Szachtar się przebudził i nie wypadł z rytmu do ostatniego gwizdka arbitra. Dzięki czemu „Górnicy” mogą cieszyć się z odniesionego rezultatu.