Udana gonitwa „Orłów”; BVB tylko z punktem!

Autor: Karol Brandt | 21.10.2017 17:23 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Trzeci zespół poprzedniego sezonu Bundesligi zremisował z drużyną zarządzaną przez Niko Kovačicia.

W 9. kolejce Bundesligi BVB rywalizowało na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt. Dla gości był to niezwykle ważny mecz w kontekście utrzymania prowadzenia w tabeli ligowej i choć wszystko rozpoczęło się dla nich dobrze, to ostatecznie podopieczni Petera Bosza musieli się nieźle napocić.

Wynik w 19. minucie otworzył Nuri Şahin, któremu asystował Marc Bartra. Ten wynik nie uległ zmianie do przerwy, po której drugiego gola dla przyjezdnych strzelił Maximilian Philipp. Ta sytuacja miała miejsce w 57. minucie. Kolejne minuty należały do gospodarzy, którzy najpierw zdobyli gola kontaktowego, a następnie doprowadzili do wyrównania. Pierwszą czynność wykonał Sebastien Haller. Francuski napastnik wykorzystał rzut karny, a kilka minut później trafienie zaliczył Marius Wolf.

Po upływie doliczonego czasu gry, sędzia zakończył te zawody.

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 2:2 (0:1) Haller 64’ (k.), Wolf 68’ – Şahin 19’, Philipp 57’

• Kane: Moim celem jest spędzenie całej kariery w Tottenhamie

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.

Dziś wieczorem piłkarze Borussii Dortmund zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart. W składzie zabraknie jednak największego gwiazdora BVB, bo trener postanowił odsunąć go od pierwszego zespołu.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.