Cenne zwycięstwo AS Monaco z SM Caen

Mateusz Deluga | 21.10.2017 18:53 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Monaco nie mogło pozwolić sobie na porażkę, w przeciwnym razie PSG zwiększyłoby swoją przewagę do ośmiu „oczek”.

W 22. minucie Youri Tielemans posłał prostopadłą piłkę, a Keita Baldé wykorzystał niefrasobliwość obrony i zdobył pierwszego gola dla drużyny z Księstwa.

W 33. minucie okazję na podwyższenie prowadzenia miał Lemar, jednak jego strzał poszybował ponad bramkę SM Caen. Do końca pierwszej połowy oba zespoły nie stworzyły żadnej groźnej sytuacji i pierwsza odsłona gry zakończyła się wynikiem 1:0 dla AS Monaco.

W 58. minucie w polu karnym sfaulowany został Rony Lopes, a sędzia wskazał na „wapno”. Do „jedenastki” podszedł Radamel Falcao, który zdobył drugą bramkę drużyny z Księstwa.

Mimo dwóch strzelonych goli, AS Monaco nie zachwyciło kibiców na swoim stadionie. Akcje gospodarzy były rwane, a strzały oddawane przez napastników najczęściej lądowały obok bramki SM Caen.

W 77. minucie Christian Kouakou oddał groźny strzał na bramkę Subasicia. Tylko interwencja Serba uratowała AS Monaco od straty gola.

Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. AS Monaco zdobyło cenne trzy punkty, ale styl w jakim to się odbyło pozostawił wiele do życzenia.

AS Monaco – SM Caen 2:0 (1:0) Baldé 22’, Falcao 59’(k.)