„Nietoperze” wbiły gwóźdź do trumny Berizzo?

Autor: Karol Brandt | 21.10.2017 20:22 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„Los Che” wysoko pokonali „Sevillistas”. Wyróżniającą się postacią w tym spotkaniu był wypożyczony z Paris Saint-Germain, Gonçalo Guedes.

Valencia FC w tym sezonie jeszcze nie przegrała, co zmienić chcieli piłkarze Sevilli. Co ciekawe, „Palaganes” w środku tygodnia przegrali ze Spartakiem Moskwa aż 1:5. W gronie nieobecnych znaleźli się m.in. Fabian Orellana (Valencia CF) czy Steven N’Zonzi (Sevilla FC). W tym pojedynku ciężko było wskazać faworyta.

Xavier Estrada Fernández to sędzia, który otrzymał szansę poprowadzenia tych zawodów. W początkowych dwóch kwadransach spotkania na boisku nie oglądaliśmy klarownych okazji bramkowych. W 30. minucie Eduardo Berizzo został zmuszony do dokonania zmiany w swoim zespole. Wówczas kontuzjowanego Clémenta Lengleta zastąpił Sebastien Corchia.

W 43. minucie Gonçalo Guedes zaprezentował to, co potrafi najlepiej. Portugalczyk w pełnym biegu ruszył w kierunku pola karnego rywali, następnie zwiódł dwóch rywali i huknął w prawy górny róg bramki. Sergio Rico był absolutnie bez szans!

Już po zmianie stron „Nietoperze” strzelili kolejnego gola. W tej sytuacji, Simone Zaza otrzymał podanie od Rodrigo. Włoski napastnik przyjął obrońce na plecy i nie bacząc na rywala, oddał płaski strzał skierowany w prawy dolny róg bramki. Piłka przeleciała tuż obok golkipera Sevilli.

W kolejnych minutach kilka okazji mieli „Sevillistas”, lecz gościom wyraźnie brakowało skuteczności, czego nie można było powiedzieć o gospodarzach. W 85. minucie Gonçalo Guedes do gola dorzucił asystę, podając piłkę do wbiegającego w pole karne, Santiego Miny. Środkowy napastnik mogący występować także na obu skrzydłach, przyjął futbolówkę i uderzył w środek bramki. 3:0!

Już w doliczonym czasie gry wynik ustalił Gonçalo Guedes. Portugalski skrzydłowy wyszedł sam na sam z bramkarzem gości i go przelobował. Cóż za wieczór w wykonaniu tego 20-latka.

Valencia CF – Sevilla FC 4:0 (0:1) Guedes 43’, 90+2’, Zaza 51’, Mina 85’

• Pastore: Potrzebuję więcej takich spotkań jak z Nantes

Javier Pastore w obecnym sezonie jest rezerwowym Paris Saint-Germain. Pomocnik przyznaje, że choć potrzebuje regularnych występów przed wyjazdem na mundial do Rosji to nie zamierza w styczniu odchodzić z Parc des Princes.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

• Defensor Manchesteru United na celowniku „Los Che”

Wicelider hiszpańskiej ekstraklasy zamierza sprowadzić do siebie byłego zawodnika Torino FC.

Trener Nantes Claudio Ranieri wypowiedział się na temat rywalizacji Włochów ze Szwedami w barażach eliminacji do mistrzostw świata.