Kolarov jest na wagę złota. Kolejny gol Serba!

Autor: Karol Brandt | 22.10.2017 16:53 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Były zawodnik m.in. SS Lazio zdobył zwycięską bramkę w starciu z „Bykami”.

W niedzielę o godzinie 15:00 rozpoczął się mecz, w którym Torino FC podejmowało AS Romę. Gospodarze w ubiegłym tygodniu zremisowali z FC Crotone 2:2. Natomiast goście najpierw przegrali z SSC Napoli 0:1, a w Lidze Mistrzów zremisowali arcyważne spotkanie z Chelsea FC (3:3). W tym pojedynku po stronie turyńczyków udziału wziąć nie mogli kontuzjowani Lyanco, Joel Obi oraz Andrea Belotti. Szczególnie widoczny mógł być brak tego ostatniego, który uznawany jest za największą gwiazdę „Byków”. Rzymianie przybyli na obiekt rywali osłabieni brakiem leczących urazy Emersona i Kostasa Manolasa. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra, Antonio Damato, większe szanse na zdobycie trzech punktów dawano „Wilkom”.

Od pierwszych minut przyjezdni spotkali się z dużym oporem, jeśli chodzi o swobodę rozgrywania akcji ofensywnych. Rywale doskonale się ustawiali i nie pozwalali na uruchomienie skrzydeł, które są jednym z największych atutów ekipy ze Stadio Olimpicio.

„Byki” nie zostawiały rywalom zbyt wiele miejsca na boisku.

W 44. minucie AS Roma wykonywała rzut rożny, a piłka po centrze Aleksandara Kolarova trafiła pod nogi Kevina Strootmana. Holenderski pomocnik nie potrafił jednak skierował futbolówki do bramki rywali. Należy usprawiedliwić reprezentanta „Oranje”, który został zmylony przez golkipera „Byków”, Salvatorego Sirigu.

Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie. Podczas 45 minut gry brakowało sytuacji bramkowych, lecz mieliśmy nadzieję na to, że po przerwie oba zespoły znajdą drogę do bramki rywala.

Po zmianie stron Torino i Roma wróciły na boisko w takich samych „jedenastkach”, w jakich zaczynały ten mecz. W premierowym kwadransie drugiej połowy obraz gry się nie zmienił, a w międzyczasie groźny strzał sprzed pola karnego oddał Adem Ljajić, lecz piłka przeleciała obok lewego słupka.

Widząc niemoc swoich podopiecznych, Eusebio Di Francescow 63. minucie wprowadził na boisko Cengiza Ündera. Turek zmienił Lorenzo Pellegriniego. Kilka minut później goście wywalczyli rzut wolny, a do piłki podszedł Aleksandar Kolarov i trafił do siatki rywali. Cóż za łatwość w zdobyciu gola!

W końcowych minutach pojedynku nieco mocniej przycisnęli gospodarze, lecz rzymianie wyszli z opresji bez szwanku. Dzięki czemu zgarnęli trzy „oczka”.

Torino FC – AS Roma 0:1 (0:0) Kolarov 69’