Słaba gra, ale trzy punkty jadą do Madrytu. Fatalne Atletico wymęczyło zwycięstwo

Autor: Kacper Chwedoruk | 22.10.2017 18:10 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W ostatnim czasie podopieczni Diego Simeone nie prezentują najwyższej formy. Tym razem wystarczyło to jednak odniesienia cennego wyjazdowego triumfu, który zapewnił Kevin Gameiro.

Od początku spotkania Celta osiągnęła przewagę i rozgrywała futbolówkę na wysokości pola karnego gości. Jak przystało na Atletico, świetnie spisywali się w defensywie i nie pozwalali na dochodzenie do groźnych sytuacji bramkowych. Gospodarzy bili głową w mur, a klub z Madrytu obudził się na dziesięć minut, wykorzystując sytuacje.

Wynik otworzył Kevin Gameiro, a Atletico otworzyło wynik po rzucie rożnym. Zaspał Gomez, a najsprytniejszy w zamieszaniu podbramkowym był francuski napastnik. Od tego momentu, goście do przerwy bronili się całą jedenastką na własnej połowie, a czasami nawet w polu karnym.

Po zmianie stron Celta jeszcze bardziej naciskała rywala, ale efektu bramkowego brakowało. Najbliższy dwukrotnie był Iago Aspas, jednak ostatecznie nie udało się pokonać Jana Oblaka. Bramkarz przyjezdnych cały mecz utrzymywał pełną koncentrację i obok strzelca gola, był najlepszym zawodnikiem na boisku.

Celta Vigo – Atletico Madryt 0:1 (0:1) Gameiro 28'