Hat-trick Khediry, „czerwony” Mandżukić. Juventus wrócił z dalekiej podróży

Autor: Michał Nowacki | 22.10.2017 20:05 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus z trudem, ale uporał się z rywalem w delegacji i ograł Udinese 6:2. Spotkania w pełnym wymiarze czasowym nie rozegrał Mario Mandżukić, który w 26. minucie za drugą żółtą kartkę musiał zejść do szatni i znacząco osłabił swój zespół.

Już w ósmej minucie Udinese otworzyło wynik meczu, Stipe Perica zmusił Gianluigiego Buffona do kapitulacji, umieszczając piłkę tuż przy prawym słupku. W 15. minucie Samir chciał zażegnać niebezpieczeństwo i wybić piłkę głową, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że zanotował samobójcze trafienie.

W 20. minucie „Stara Dama” wyszła na prowadzenie. Juan Cuadrado zagrał futbolówkę w pole karne, gdzie stał już Sami Khedira i głową zmusił golkipera do kapitulacji. Sześć minut później Mario Mandżukić wdał się w niepotrzebną dyskusję z arbitrem, mając na swoim koncie już żółtą kartkę dostał od arbitra drugą i na tym musiał zakończyć zawody.

W 35. minucie Jakub Jankto chciał zaskoczyć Buffona, który popisał się znakomitą paradą, rzucając się w górny róg bramki. Również w 45. minucie golkiper gości nie dał się zaskoczyć i obronił strzał, który leciał w środek bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 47. minucie doprowadzili do remisu 2:2. Rodrigo De Paul zagrał w pole karne Juventusu, do piłki wyskoczył Danilo, który zdobył bramkę głową. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo w 52. minucie „Stara Dama” znowu wyszła na prowadzenie. Rzut wolny wykonywał Dybala, do piłki wyskoczył Daniele Rugani i tym samym Juventus wrócił z dalekiej podróży.

W 59. minucie ten sam zawodnik przedłużył piłkę głową do Khediry, a Niemiec podwyższył wynik meczu na 4:2. W 87. minucie były zawodnik Realu Madryt skompletował hat-tricka, uderzając w lewy róg bramki.

W 90. minucie wynik meczu ustalił Miralem Pjanić, który także wybrał sobie lewy róg bramki i bezbłędnie posłał piłkę do siatki Udinese.

Udinese Calcio – Juventus FC 2:6 (1:2) Perica 8', Danilo 47' – Samir 14' (sam.), Khedira 20', 59' i 87', Rugani 53', Pjanić 90'