W Derbach Francji Olympique Marsylia zremisował z PSG. Pierwsza czerwona kartka Neymara

Krystian Kutt | 22.10.2017 22:59 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

Cztery piękne bramki, czerwona kartka Neymara. W klasyku ligi francuskiej ostatecznie remis, ale zadowolone mogą być oba zespoły.

Od samego początku spotkania lekką przewagę mieli goście i już w 6. minucie świetną sytuację do strzelenia bramki miał Layvin Kurzawa, jednak minimalnie chybił i piłka nie wpadła do bramki. Pierwszą interwencję Steve Mandanda zaliczył w 12. minucie, jednak mocny strzał Urugwajczyka, Edinsona Cavaniego, nie zaskoczył bramkarz OM. Cztery minuty później gospodarze prowadzili już 1:0. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Luiz Gustavo. Była to druga bramka w tym sezonie pomocnika z Brazylii. Alphonse Areola był bez szans przy tym uderzeniu.

W 33. minucie meczu na Stade Velodrome mieliśmy remis. Adrien Rabiot świetnie odegrał piłkę w polu karnym do Neymara, a ten mocnym strzałem lewą nogą pokonał Mandandę i było już 1:1.

Na początku drugiej połowy, kibice zgromadzeni na Stade Velodrome widzieli dużo walki, zaangażowania, ale też wiele niedokładności z dwóch stron. Zawodnicy nie stwarzali sobie dogodnych sytuacji, a większość czasu gry, piłka była w środkowej części boiska.

Po kilkunastu minutach mało emocjonującego spotkania, w końcu padła bramka. W 78. minucie walkę o piłkę w polu karnym przeciwnika wygrał Clinton N'Jie, następnie doskonale dośrodkował, a Florian Thauvin uderzył nie do obrony i gospodarze kilka minut przed zakończeniem spotkania wyszli na prowadzenie.

W 87. minucie swoją drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu otrzymał Neymar, a mimo to PSG zdołało doprowadzić do wyrównania. Fantastycznym strzałem z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry popisał się Cavani. Ostatecznie w Derbach Francji Olympique Marsylia zremisował z Paris Saint-Germain 2:2.

Olympique Marsylia – Paris Saint-Germain 2:2 (1:1) Gustavo 16’, Thauvin 78’ – Neymar 33’ Cavani 90+3’