Mbappe: Nie jestem kopią Henry'ego

Autor: Dariusz Maruszczak | 24.10.2017 17:22 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

W wywiadzie dla włoskiego dziennika „Tuttosport” Kylian Mbappe wypowiedział się na temat częstego porównywania go do legendarnego napastnika m.in. Arsenalu i reprezentacji Francji, Thierry’ego Henry’ego.

– Takie porównanie to dla mnie wielki zaszczyt, ale nie ma na mnie wpływu. Chciałbym być znany pod własnym nazwiskiem, a nie jako czyjaś kopia. Wiem, że ludzie wiele ode mnie oczekują, ale nie jestem piłkarzem, który zostawia swój ślad w każdym meczu – powiedział Mbappe.

– Muszę bardzo ciężko pracować. Mój młody wiek nigdy nie będzie wymówką – stwierdził laureat nagrody Golden Boy 2017 dla najlepszego młodego piłkarza na świecie, przyznawanej właśnie przez Tuttosport.

Francja jest wymieniania wśród kandydatów do zwycięstwa w przyszłorocznych mistrzostwach świata, ale Mbappe wie, że chcąc to osiągnąć, drużyna musi zaprezentować odpowiednią dojrzałość. – We Francji nie brakuje talentów, ale trzeba też myśleć o odpowiedniej chemii w zespole. Jesteśmy młodą grupą zawodników i to pozwoli nam wspólnie dojrzewać i rozwijać się w tym samym czasie na tak ważnym turnieju.

Czytaj więcej o: Francja , Thierry Henry, Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze