Buffon chwali Szczęsnego i zapowiada koniec kariery

Autor: Dariusz Maruszczak | 24.10.2017 18:15 | komentarzy: 3 | kategoria: News |

Gianluigi Buffon powtórzył, że po obecnym sezonie zakończy piłkarską karierę, a jedyną możliwością, która mogłaby go przekonać do zmiany zdania, byłoby zwycięstwo Juventusu w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. 39-latek uważa, że zostawi pozycję bramkarza klubu z Turynu w dobrych rękach.

– Nie ma marginesu na zmianę zdania, ponieważ jestem wystarczająco przekonany o wyborach, których dokonałem – powiedział początkowo Buffon w wywiadzie dla Sky.

– Jestem bardzo spokojną osobą, w tym sensie, że nie martwię się o przyszłość i o to, jakie może być moje życie. Po prostu muszę się z tym zmierzyć i zamierzam zrobić to z entuzjazmem i ciekawością, aby sprawdzić samego siebie – dodał.

Buffon wyznał jednak, że kusiłaby go możliwość zdobycia klubowego mistrzostwa świata i w przypadku zwycięstwa w Lidze Mistrzów być może nie zakończyłby kariery. – Jedyna rzecz, która mogłaby mnie nakłonić do zmiany zdania, to wygranie Ligi Mistrzów, a potem próba sięgnięcia po klubowe mistrzostwo świata. Może Szczęsny mógłby grać jeden mecz, a ja następny, nie wiem. Myślę jednak, że mając za plecami takiego bramkarza jak on, byłoby normalne, żebym oddał mu miejsce.

Przypomnijmy, że podczas wczorajszej gali FIFA The Best Buffon został wybrany najlepszym bramkarzem sezonu 2016/2017.

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Gianluigi Buffon, Wojciech Szczęsny, Włochy

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (3)

  • JuveT Triumfator
    Mam nadzieje, że i tym razem uda się dostać do finału LM i go wygrać...To nie przypadek w ciągu 3 lat zagrać 2 razy w nim, więc kolejny raz jest bardzo możliwy. To byłoby idealne zakończenie tej wspaniałej kariery Gigiego.
  • ostry666 Triumfator
    Buffon to świetny bramkarz, można powiedzieć że zestarzałem się z Nim, szkoda gdy odejdzie ale wiecznie grał nie będzie, akurat jemu życzę wygranej LM.
  • Neral Triumfator
    Raczej nie wygra LM w tym roku i będzie to nieudany koniec kariery ale kto wie.

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.