Casillas wypychany z klubu?!

Autor: Karol Brandt | 24.10.2017 17:55 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Hiszpańskie „El País” donosi, że wychowanek Realu Madryt jest przekonywany do odejścia z FC Porto.

Iker Casillas już pod koniec poprzedniego sezonu nie wiedział, czy zostanie w drużynie „Smoków”. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i choć klub borykał się z problemami finansowymi, to zaoferował hiszpańskiemu bramkarzowi pensję na poziome pięciu milionów euro brutto. Jak się okazuje, władze klubu z Estádio do Dragão nie do końca są zadowolenie ze swojej decyzji, co dobitnie starają się udowodnić, wystawiając do gry innego golkipera.

36-latek rozpoczął sezon fantastycznie: w 10 meczach zachował siedem czystych kont. Jednak 17 października wychowanek „Królewskich” wylądował na ławce, gdy rywalem FC Porto było RB Leipzig. Kilka dni później ponownie oglądał grę swoich kolegów z ławki rezerwowych. Tym razem w starciu z FC Paços de Ferreira. Dziennikarze O Jogo poinformowali nawet, że powodem takiego obrotu spraw jest zbyt częste używanie telefonu przez Ikera Casillasa.

Natomiast El País twierdzi, że przyczyna jest zupełnie inna. Mianowicie, chodzi o sytuację finansową, która jest badana przez UEFA. By ją poprawić, działacze FC Porto chcą pozbyć się niektórych zawodników i tym samym, zachować część pieniędzy potrzebnych na wypłacenie pensji. Na tej liście znajdować ma się wielokrotny reprezentant „La Rojy”.

Dodajmy, że 36-latek już w trakcie letniego okna transferowego wzbudzał zainteresowanie m.in. Olympique’u Marsylia. „Smoki” wierzą, że marka Casillasa przyciągnie potencjalnych chętnych na pozyskanie 168-krotnego reprezentanta swojego kraju na arenie międzynarodowej. 

Czytaj więcej o: FC Porto, Portugalia, Iker Casillas

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze