Heynckes: Bayern pomoże Lewandowskiemu zdobyć koronę króla strzelców

Autor: Dariusz Maruszczak | 24.10.2017 18:34 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Trener Bayernu Monachium, Jupp Heynckes zapowiedział, że będzie wspierać Roberta Lewandowskiego, aby Polak został najlepszym strzelcem tego sezonu Bundesligi.

W końcówce poprzednich rozgrywek Lewandowski skrytykował swoich kolegów z drużyny za brak wsparcia, a jego agent uderzył nawet w trenera Carlo Ancelottiego. Nowy szkoleniowiec Bayernu, Jupp Heynckes, od samego początku stara się załagodzić wszelkie niesnaski w szatni „Bawarczyków”.

– Jeśli Robert będzie miał szansę zostania królem strzelców Bundesligi, cały zespół będzie grał na niego, mogę to obiecać – powiedział Heynckes.

Heynckes stwierdził również, że nie ma żadnego problemu z otrzymaniem przez Cristiano Ronaldo nagrody najlepszego piłkarza roku FIFA, ale podkreślił, że "zawsze głosowałby na Roberta".

Trener Bayernu żałował kontuzji Thomasa Müllera. – To wielka strata. Tego typu nieszczęśliwe kontuzje się zdarzają i trzeba je jakoś zrównoważyć. Myślę, że Thomas wróci za trzy tygodnie.

Heynckes zastanawiał się nad ewentualnym zastępcą Müllera w jutrzejszym meczu Pucharu Niemiec z RB Leipzig. – Jest James i Thiago, ale musimy mieć pewność, że utrzymujemy równowagę w środku pola, zarówno pod względem defensywnym, jak i ofensywnym. Mamy ponadto takich zawodników jak Tolisso, który lubi atakować skrzydłem, czy Arturo Vidal, piłkarz zawsze niebezpieczny pod bramką rywali.

Doświadczony szkoleniowiec komplementował najbliższego rywala „Bawarczyków”. – Trzeba pochwalić ich wspaniałą pracę. Byli kompetentni i innowacyjni, mieli jasną strategię i odpowiednią strukturę. Oczywiście pomógł też sponsor, ale inne niemieckie kluby mają podobne możliwości. Ich koncepcja była jasna: młodość, talent, szybcy i atletyczni piłkarze. Ledwie kilka lat temu byli w drugiej lidze, ale wiele rzeczy zrobili bardzo dobrze. Spodziewam się dramatycznego, intensywnego meczu przeciwko młodej, bardzo utalentowanej drużynie, ukształtowanej według kryteriów nowoczesnego futbolu.

Heynckes wystawił indywidualną laurkę Timo Wernerowi. – To wyjątkowy młody niemiecki napastnik, który ma wielki potencjał. Będzie wielkim zawodnikiem.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Jupp Heynckes, Robert Lewandowski, Thomas Muller, Arturo Vidal, Corentin Tolisso, RB Leipzig, Timo Werner, DFB-Pokal

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze