Copa del Rey: Bez niespodzianek; Sevilla FC lepsza od Cartageny

Mateusz Deluga | 24.10.2017 21:26 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W 1/16 finału Pucharu Króla drugoligowa FC Cartagena podejmowała na własnym obiekcie 8. zespół La Liga - Sevillę. Szkoleniowiec „Sevillistas”, Eduardo Berizzo, na to spotkanie wystawił zmienników.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gości, którzy wymieniali znaczącą ilość podań na połowie Cartageny.

W 25. minucie Pablo Sarabia dał „Palanganas” prowadzenie. Piłkę na połowie gospodarzy przejął Ben Yedder. Napastnik posłał prostopadłe podanie w kierunku Sarabii, który pokonał Moralesa efektownym lobem. Dziesięć minut później drugą bramkę dla Sevilli zdobył Joaquin Correa, który wykorzystał podanie piętą Ganso i bez problemu umieścił futbolówkę w bramce Cartageny.

Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:0 dla Sevilli. Piłkarze gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce „Palanganas”.

W przerwie Eduardo Berizzo zdecydował się na zmianę w składnie „Sevillistas”. Na boisku zameldował się Luis Muriel, który zmienił Ben Yeddera.

Nie minęło pięć minut od wznowienia gry, a Sevilla FC prowadziła już trzema bramkami. W 50. minucie Luis Muriel efektywnym dryblingiem zmylił obrońców gospodarzy i umieścił futbolówkę obok zaskoczonego Moralesa.

Jedynym piłkarzem, który wyróżniał się na tle gospodarzy był Camara, dla którego nie było straconych piłek.

W 80. minucie część kibiców gospodarzy opuściła już stadion w Kartagenie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia odgwizdał koniec spotkania. Sevilla FC zasłużenie zwyciężyła z Cartageną 3:0.

FC Cartagena – Sevilla FC 0:3 (0:2) Sarabia 25’, Correa 35’, Muriel 50’