Copa del Rey: Barcelona zrobiła swoje

Autor: Grzegorz Góra | 24.10.2017 23:17 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Drugi garnitur” FC Barcelony wygrał pierwszy mecz z Realem Murcia i spokojnie może czekać na rewanż. Z dobrej strony pokazali się gracze rezerw.

Dla hiszpańskiego trzecioligowca mecz z FC Barceloną był piłkarskim świętem, jednak na boisku świętowali tylko Katalończycy, którzy mimo mocno rezerwowego składu, nie mieli problemów z łatwym zwycięstwem.

Mecz, zgodnie z przewidywaniami, rozpoczął się od zdecydowanej przewagi podopiecznych Ernesto Valverde, jednak ta, długo nie przekładała się na zmianę wyniku. Owszem, przyjezdni przewyższali piłkarsko niżej notowanego rywala, ale im bliżej bramki, tym mniej było konkretów ze strony FC Barcelony.

Po kilkunastu minutach gry, ośmieleni ofensywną nieporadnością gości piłkarze Realu Murcia, postanowili zagrać odważniej i to właśnie oni, w 30. minucie, stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola. Niestety, ku rozpaczy kibiców, napastnik gospodarzy z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Podrażnieni obrońcy trofeum postanowili odpłacić gospodarzom i już w 39. minucie po raz pierwszy bliscy byli wyjścia na prowadzenie. Strzał głową Alcacera sparował jednak Santome, a dobitka Denisa Suareza była bardzo niecelna.

Hiszpan występujący dziś w roli środkowego napastnika dwoił się i troił, by udowodnić swoją przydatność dla zespołu z Camp Nou i jeszcze przed przerwą dopiął swego, strzelając gola na 1:0. Choć były snajper Valencii do „olbrzymów” nie należy, w 44. minucie ponownie wygrał pojedynek główkowy w polu karnym i tym razem nie dał szans na interwencję bramkarzowi. Po pierwszej, dość kiepskiej piłkarsko połowie, „Duma Katalonii” prowadziła 1:0.

Po zmianie stron Barcelona podkręciła tempo i po 56 minutach prowadziła już 3:0. Najpierw, w 52. minucie solową akcją popisał się Deulofeu, który w dziecinny sposób ograł czterech obrońców Realu Murcia i strzałem w długi róg podwyższył na 2:0, a cztery minuty później premierowe trafienie w barwach „Blaugrany” zaliczył występujący dziś na lewym skrzydle Jose Arnaiz.

Gospodarze, choć świadomi nieuchronnej porażki, wciąż walczyli, by choć trochę osłodzić kibicom wieczór i kolejno w 70. i 83. minucie bliscy byli zdobycia bramki honorowej. Jako pierwszy, swoich sił próbował Chamorro, ale z pięciu metrów uderzył wprost w interweniującego Cillessena, a kilka minut po nim pojedynek oko w oko z holenderskim bramkarzem „Barcy” przegrał Elady.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem FC Barcelony 3:0, które gospodarzom ujmy nie przynosi. Faworyci ze stolicy Katalonii zrobili to co do nich należało, a piłkarzom z Murcii chwała za serce do gry i zdrowie zostawione na boisku. Niespodzianki nie było, bo w zasadzie być nie mogło.

Real Murcia – FC Barcelona 0:3 (0:1) Alcacer 41’, Deulofeu 52’, Arnaiz 56’

• Özil przeniesie się do Barcelony?

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Barcelona rozpocznie rozmowy ze swoim stoperem. Samuel Umtiti jest na liście życzeń Manchesteru United i władze z Camp Nou chcą Francuzowi zapewnić nową i lepszą umowę.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.

Środkowy napastnik reprezentacji Brazylii, Lincoln Corrêa dos Santos, pokazał się ze świetnej strony w trakcie Mistrzostw Świata do lat 17 w Indiach. Zdaniem Calcio Mercato o jego podpis zabiegać będą: Barcelona, Real Madryt, Juventus i Manchester United.