„Stara Dama” spaliła Spal, cały mecz Szczęsnego i jedna wpuszczona bramka

Autor: Michał Nowacki | 25.10.2017 22:35 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Juventus podejmował dzisiaj beniaminka Serie A, Spal 2013. Można powiedzieć, że mistrzowie Włoch „spalili” rywala, szybko strzelili dwa gole i mogli kontrolować dalszy przebieg zawodów.

W 14. minucie wynik meczu otworzył Federico Bernardeschi, który wykorzystał podanie od Douglasa Costy i z linii wyznaczającą pole karne przymierzył w lewe okno. Bramkarz nie miał szans wyjąc futbolówki. Osiem minut później było już 2:0, tym razem Paulo Dybala wykorzystał rzut wolny, znakomicie wykonał ten stały fragment gry. Piłka wpadła w prawe okno golkipera gości.

W 32. minucie autor pierwszego gola był bliski szczęścia, aby zaliczyć dublet. Bernardeschi wyskoczył w polu karnym do piłki, uderzył ją głową, ale źle przymierzył, gdyż futbolówka przeleciała obok prawego słupka. W 34. minucie gości zdobyli kontaktowe trafienie. Federico Mattiello zagrał piłkę w pole karne, tam stał już Alberto Paloschi, który pokonał Wojciecha Szczęsnego. W środku tygodnia Gianluigi Buffon dostał od trenera wolne i usiadł na ławce rezerwowych.

W 54. minucie Paloschi był bliski wyrównania, ale sędzia dopatrzył się spalonego i nakazał Szczęsnemu wznowić grę wykopem piłki. W 65. minucie Juventus wykonywał rzut rożny z lewej strony boiska, w całym zamieszaniu najlepiej odnalazł się Gonzalo Higuaín, który podwyższył prowadzenie na 3:1. Pięć minut później zrobiło się już 4:1 za sprawą Juana Cuadrado, który z kilku metrów głową pokonał golkipera gości.

W 88. minucie Juventus zdobył gola, ale asystent arbitra obejrzał powtórkę i nie uznał bramki.

Juventus FC – Spal 2013 4:1 (2:1) Bernardeschi 14', Dybala 22', Higuaín 65', Cuadrado 70' – Paloschi 34'