DFB Pokal: Ogrom emocji w Lipsku. „Czerwo”, dogrywka i karne. Bayern gra dalej!

Autor: Karol Brandt | 25.10.2017 23:33 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W najciekawszym meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec oba zespoły stanęły na wysokości zadania, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs „jedenastek”.

Wicemistrz kontra mistrz. Dziś kibice zgromadzeni na stadionie w Lipsku musieli dopingować swoich ulubieńców ze dwojoną siłą. Co ciekawe, trenerzy obu ekip postawili na najmocniejsze „jedenastki”, które na boisko wyprowadził Felix Zwayer.

W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównane zawody. Przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze, którzy w 36. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. W tej sytuacji z rzutu wolnego przymierzył Emil Forsberg, a futbolówka trafiła w poprzeczkę. Wcześniej, w 28. minucie swoją okazję miał Jean-Kévin Augustin, lecz jego strzał nie sprawił problemów bramkarzowi.

Pierwsza odsłona gry nie stała na najwyższym poziomie. To, co rzucało się w oczy to brak goli. Mieliśmy nadzieję, że po przerwie się to zmieni.

W 53. minucie Naby Keïta wyleciał z boiska po drugiej żółtej kartce w tym spotkaniu. Pomimo tego, w 68. minucie gospodarze otworzyli wynik pojedynku, gdy Jérôme Boateng sfaulował w polu karnym Yussufa Poulsena. Chwilę potem „jedenastkę” wykorzystał Emil Forsberg.

Pięć minut później do wyrównania doprowadził Thiago Alcântara, który strzałem głową pokonał Pétera Gulácsiego. Węgier w 80. minucie uchronił swój zespół przed stratą gola numer dwa, broniąc sprytny strzał autora gola na 1:1.

Ostatecznie regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy, co oznaczało, że będziemy mieli dogrywkę. W 100. minucie fantastyczną robinsonadą popisał się golkiper RB Leipzig, Péter Gulácsi. Węgier efektownie wybronił strzał Thiago Alcântary. W 114. minucie Timo Werner wpakował piłkę do siatki rywali, lecz sędzia dopatrzył się u niego pozycji spalonej.

Także 30 minut dogrywki nie przyniosło zmiany rezultatu. W konkursie „jedenastek” oba zespoły szły „łeb w łeb”, lecz ostatecznie na finiszu spudłował Timo Werner. Oznacza to, że awans uzyskali „Bawarczycy”.

RB Leipzig – Bayern Monachium 1:1 (0:0, 1:1, 1:1) k. 4:5 Forsberg 68’ (k.) – Thiago 73’