EFL Cup: Wielkie widowisko na Wembley! Niezwykły come back WHU z Tottenhamem

Autor: Kacper Chwedoruk | 25.10.2017 22:55 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

West Ham United pokazał jak wielki potencjał drzemie w tej drużynie. Co prawda pierwsza część spotkania zdecydowanie należała do Tottenhamu, to w drugiej goście rozgromili gospodarzy.

Reprezentujący Anglię w europejskich pucharach zespół bardzo szybko pokazał, że znajduje się w dobrej formie. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do podopiecznych Mauricio Pochettino, gdzie zyskali oni dwubramkową przewagę. Najpierw wyśmienity kontratak Tottenhamu przyniósł im zasłużone prowadzenie, natomiast później szczęście miał Dele Alli, którego strzał po rykoszecie wylądował w siatce.

Gdy wydawało się, że wszystko jest jasne, a druga połowa będzie ponownie toczona pod dyktando gospodarzy, to niespodziewanie obudzili się goście. West Ham w pięć minut doprowadził do wyrównania za sprawą Andre Ayew, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

"Koguty" obudziły się po dwóch ciosach. Najbliżej szczęścia był Alli, jednak jego strzał nie sprawił problemów Adrianowi. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy po fatalnej pierwszej połowie, objęli prowadzenie. Ogbonna wykorzystał idealną centrę Lanziniego i tym samym zapewnił awans swojej drużynie do następnej rundy EFL Cup.

Tottenham Hotspur FC – West Ham United FC 2:3 (2:0) Sissoko 6', Alli 37' – Ayew 55', 60', Ogbonna 70'