Pechowy wieczór w Rzymie; „Giallorossi” zatryumfowali

Autor: Karol Brandt | 25.10.2017 22:40 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Roma sięgnęła po trzy punkty, lecz w trakcie zawodów jej piłkarze kilkukrotnie obijali słupki bramki strzeżonej przez Alexa Cordaza.

W jednym z meczów 10. kolejki Serie A AS Roma podejmowała dziś FC Crotone. Gospodarze w weekend pokonali Torino FC 1:0, zaś goście polegli z Sampdorią 0:5. Jeśli chodzi o nieobecności to rzymianie musieli sobie radzić bez kontuzjowanych Emersona i Kostasa Manolasa. Natomiast przyjezdni przybyli do stolicy Włoch bez niezdolnych do gry Aleksandyra Tonewa, Olivera Kragla i Marco Tumminello. Faworytem tego pojedynku były „Wilki”.

Gospodarze już w 10. minucie wyszli na prowadzenie, gdy chwilę wcześniej w polu karnym przewinił Rolando Mandragora. Wówczas piłkę na jedenastym metrze od bramki ustawił Diego Perotti i bez trudu pokonał golkipera rywali. Kilka minut później świetny strzał z rzutu wolnego oddał Aleksandar Kolarov, a futbolówka po odbiciu od słupka wyszła poza linię końcową.

Poza zmianie stron gospodarze po raz kolejny obili słupek. Tym razem ogromnego pecha miał Edin Dżeko, który był o włos od zdobycia bramki. Do końca spotkania piłkarze ekipy miejscowej spokojnie kontrolowali przebieg tych zawodów.

AS Roma – FC Crotone 1:0 (1:0) Perotti 10’ (k.)