Copa del Rey: Bramki z jedenastu metrów dają Realowi wygraną w meczu z outsiderem

Krystian Kutt | 26.10.2017 23:21 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Pomimo bezbarwnej pierwszej połowy, Real Madryt pokonał Fuenlabradę 2:0. Zawodnicy Zinédine'a Zidane'a w tym spotkaniu strzelali bramki tylko z rzutów karnych.

W zespole Realu Madryt w tym spotkaniu zabrakło wielu zawodników m.in. Cristiano Ronaldo, Sergio Ramosa czy Toniego Kroosa. Mimo nieobecności czołowych piłkarzy i wystawienia „drugiego” składu, w tym meczu goście byli zdecydowanym faworytem.

Pierwszy dobrą sytuację do wyjścia na prowadzenie mieli gospodarze a konkretnie Miguel Atienza, jednak piłkę po strzale głową dobrze obronił Kiko Casilla.

Mimo tego, że „Królewscy” grali z dużo mniej notowanym rywalem, pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Zinédine'a Zidane'a była słaba i bezbarwna. Najlepszą okazję do strzelenia bramki w pierwszej połowie miał Marcos Llorente, jednak piłka po jego strzale w 44. minucie wylądowała na poprzeczce i pierwsza połowa zakończyła się bezbrakowym remisem.

W 63. minucie po faulu na Achrafie Hakimim sędzia podyktował rzut karny, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Marco Asensio i gospodarze wyszli na prowadzenie. Siedem minut po strzeleniu bramki, Real miał ponownie dobrą sytuację, tym razem na podwyższenie wyniku. Llorente świetnie uderzył piłkę głową, ale jeszcze lepszą interwencją w tym momencie popisał się Jordi Codina.

W 80. minucie piłkarze „Los Blancos” prowadzili już 2:0. Po kolejnym faulu w polu karnym sędzia ponownie podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze tym razem podszedł Lucas Vázquez i pewnym strzałem w róg bramki pokonał bramkarza drużyny gospodarzy.

CF Fuenlabrada – Real Madryt 0:2 (0:0) Asensio 63’ (k.), Vázquez 80’ (k.)

• Magiczny wieczór na Santiago Bernabéu. Co by było, gdyby to wszystko wpadło?!

Real Madryt zgodnie z założeniem zdominował „Wilki”, które musiały uznać wyższość rywali.

Spotkania w grupie G zapowiadają się naprawdę interesująco. Mistrz Czech podejmie „Armiejców” z Moskwy. Natomiast w Madrycie Real zagra z „Wilkami”, którzy ponownie chcą zamieszać w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

• Nowy sezon. Stare demony? Startuje Liga Mistrzów!

Cristiano Ronaldo zamienił Real na Juventus, Gianluigi Buffon dołączył do PSG, lecz czy tak naprawdę układ sił się zmienił? Faworytami do końcowego tryumfu są te same zespoły, co w ubiegłej edycji. Pewnym jest to, że do rozgrywek przystępuje aż 9 Polaków. Większość z nich ma zapewniony pierwszy skład.

Real Madryt nie ustępuje kroku Barcelonie. „Los Blancos” mieli przed sobą kolejną przeszkodę do pokonania. Athletic Club był trudnym rywalem dla „Królewskich”, co zresztą zaprezentował.

• Marcelo oskarżony o oszustwo podatkowe!

Lewy obrońca Realu Madryt Marcelo został skazany na cztery miesiące pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości ok. 900 tysięcy euro. El Mundo Deportivo donosi jednak, że Brazylijczyk nie zostanie zamknięty, gdyż w Hiszpanii pierwsza kara do okresu dwóch lat może zostać odroczona na okres próby. Chodzi o to, że 30-latek ukrył w prawie podatkowym zarobki z tytułu praw do swojego wizerunku.