Pewne zwycięstwo PSG. Dwie bramki i asysta Cavaniego

Krystian Kutt | 27.10.2017 22:38 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

„Paryżanie” mimo absencji największej gwiazdy – Neymara, pewnie pokonali drużynę z Nicei. Świetny występ zanotował Cavani. Urugwajczyk w wysokiej formie goni w tabeli króla strzelców, Falcao.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. Już w 3. minucie z rzutu wolnego dokładnie dośrodkował Angel Di Maria, a „szczupakiem” bramkę zdobył Edinson Cavani. Szybkie otwarcie wyniku na Parc des Princes. Była to dziesiąta bramka w Ligue 1 w tym sezonie napastnika z Urugwaju.

Bramką zdobytą przez Cavaniego, PSG ustawiło sobie nieco ten mecz. Gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i oddawali więcej groźniejszych strzałów. Zawodnicy Nicei jakby nie dojechali na to spotkanie.

W 31. minucie meczu w stolicy Francji, swoją drugą bramkę zdobył Cavani, a drugą asystę zaliczył Di Maria. Argentyńczyk świetnie podał piłkę z głębi pola, Urugwajczyk minął bramkarza i strzałem do pustej bramki, podwyższył wynik na 2:0.

Na początku drugiej połowy, okazję do strzelenia bramki miał Wesley Sneijder, ale piłka po strzale Holendra poszybowała wysoko ponad bramkę.

Edinson Cavani w tym spotkaniu nie tylko strzelał bramki, ale i asystował. W 53. minucie odegrał piłkę głową w pole karne, a futbolówkę do własnej bramki skierował Dante i PSG prowadziło 3:0. Ten wieczór zdecydowanie należał do piłkarzy z Ameryki Południowej.

W kolejnych minutach mecz był bardziej wyrównany. Gospodarze nie musieli już atakować, a goście nie byli w stanie stworzyć sobie groźnej sytuacji, nie mówiąc już o strzeleniu bramki.

Więcej bramek w Paryżu nie zobaczyliśmy. PSG pewnie pokonało drużynę z Nicei 3:0.

Paris Saint-Germain – OGC Nice 3:0 (2:0) Cavani 3’, 31’, Dane 52’ (sam.)