Martial bohaterem „Czerwonych Diabłów”

Autor: Karol Brandt | 28.10.2017 15:23 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W meczu rozpoczynającym 10. kolejkę Premier League Manchester United pokonał Tottenham Hotspur. Jednak na gola musieliśmy poczekać aż do 81. minuty.

Dzisiejszego popołudnia rozgrywany był mecz wicelidera tabeli z trzecią ekipą Premier League. Manchester United na Old Trafford podejmował Tottenham Hotspur. Gospodarze w środku tygodnia pokonali 2:0 Swansea City, dzięki czemu uzyskali awans do kolejnej rundy EFL Cup. W tych rozgrywkach nie ma już „Kogutów”, które niespodziewanie przegrały z West Hamem 2:3. W zespole José Mourinho nadal niezdolni do gry byli tacy piłkarze jak Michael Carrick czy Paul Pogba. Natomiast Mauricio Pochettino nie mógł postawić m.in. na Harry’ego Kane’a oraz Érika Lamelę. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki osiągane przez obie ekipy, niezwykle trudno było wytypować faworyta tego starcia.

Gospodarze wyszli dziś na boisko w koszulkach z imionami dzieci, które towarzyszyły im w tej chwili.

Te zawody sędziował Jonathan Moss. W pierwszej połowie byliśmy świadkami niezwykle wyrównanego pojedynku. Podczas tego okresu gry jedyną okazję bramkową miał Marcus Rashford. Anglik w 12. minucie pokusił się o strzał z rzutu wolnego. Dodajmy, że piłka była ustawiona dość daleko od bramki Tottenhamu Hotspur. Mimo tego 19-latek uderzył na tyle sprytnie, że Hugo Lloris musiał się nieźle napocić, by wybić futbolówkę poza linię końcową.

Podczas pierwszych 45 minut gry ogromną rolę odgrywali piłkarze operujący w środku pola.

Ostatecznie po pierwszej odsłonie gry mieliśmy wynik bezbramkowy. Po zmianie stron trenerzy nie zdecydowali się na zmiany kadrowe.

W okolicach 55. minuty zakotłowało się pod bramką gości, gdy błąd popełnił Hugo Lloris. Na szczęścia dla „Kogutów” wszystko się dobrze skończyło, a wynik się nie zmienił. Kilka minut później opiekun przyjezdnych posłał na boisko Mousę Dembélé i Fernando Llorente, którzy zmienili odpowiednio Moussę Sissoko i Heung-Min Sona.

W 73. minucie wynik otworzyć mógł Romelu Lukaku, lecz Belg nie zdołał pokonać golkipera Tottenhamu, który się doskonale ustawił. W 81. minucie oglądaliśmy fantastyczną akcję „Czerwonych Diabłów”. Wszystko rozpoczęło się od wykopu piłki przez Davida De Geę, następnie walkę o futbolówkę wygrał Romelu Lukaku, który głową zgrał ją do wbiegającego w pole karne, Anthony’ego Martiala. Francuz nie dał szans bramkarzowi, któremu interwencję dodatkowo utrudnił wślizg Jana Vertonghena.

Więcej goli nie padło.

Manchester United FC – Tottenham Hotspur FC 1:0 (0:0) Martial 81’

• Ibrahimović i Pogba w składzie na mecz z Newcastle

Zlatan Ibrahimović i Paul Pogba zostali włączeni przez José Mourinho do kadry meczowej na pojedynek z Newcastle United. Napastnik nie grał od ponad pół roku, kiedy to w końcówce poprzedniego sezonu nabawił się skomplikowanego urazu kolana.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Szlagierem 12. kolejki Premiership będą niewątpliwie derby północnego Londynu, w których na Emirates Stadium Arsenal podejmie Tottenham. Wyżej w tabeli są goście i to „Koguty” prowadzone przez Mauricio Pochettino są faworytami rywalizacji. Jednak ekipa Arsène'a Wengera na pewno nie odda łatwo zwycięstwa.

Piłkarze Tottenhamu Eric Dier i Kieran Trippier wypowiedzieli się na temat znakomitej formy w tym sezonie największych gwiazd ich zespołu: Christiana Eriksena i Harry’ego Kane’a.

Marouane Felleini ma ważną umowę z Manchesterem United do końca sezonu. Spekuluje się, że już w styczniu opuści Old Trafford albo przynajmniej dogada się z nowym klubem, w którym będzie grać od lata przyszłego roku. "Czerwone Diabły" złożyły Belgowi nową i ulepszoną umowę, którą jednak zawodnik odrzucił.