Spudłowany rzut karny nie zaważył na losach rywalizacji na Anfield

Autor: Karol Brandt | 28.10.2017 17:55 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W 10. kolejce Premier League Liverpool FC pojedynkował się z West Bromem i choć do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, to ostatecznie zwycięstwo uzyskali „The Reds”.

Dzisiaj „The Reds” podejmowali na własnym stadionie beniaminka z Huddersfield. Kibice Liverpoolu z pewnością spodziewali się łatwego zwycięstwa swoich ulubieńców, jednak po pierwszej połowie na boisku utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Mogło się to zmienić w 42. minucie, gdy rzut karny otrzymali gospodarze, lecz Mohamed Salah nie zdołał pokonać bramkarza rywali, a Jordan Henderson przy próbie dobitki trafił w słupek. Kilka minut wcześniej trener gości został zmuszony do przeprowadzenia zmiany w swoim zespole. Wówczas Rajiva van La Parrę zastąpił Elias Kachunga.

Już w 50. minucie Liverpool FC strzelił gola. W tej sytuacji bramkarza gości przelobował Daniel Sturridge. Nim na zegarze wybiła 60 minuta, do siatki przyjezdnych trafił Roberto Firmino. Brazylijczyk oddał strzał głową, a futbolówka po koźle wpadła do siatki.

Na kwadrans przed końcem spotkania prowadzenie dla „The Reds” podwyższył Georginio Wijnaldum, po strzale którego piłka odbiła się od prawego słupka. Bramkarz był bez szans!

Liverpool FC – Huddersfield Town FC 3:0 (0:0) Sturridge 50’, Firmino 58’, Wijnaldum 75’

• Wygasające kontrakty nic nie znaczą; Alexis i Özil królują w północnym Londynie!

181. derby północnego Londynu na swoją korzyść rozstrzygnęli „Kanonierzy”, którymi dowodziły byłe gwiazdy La Ligi.

Szlagierem 12. kolejki Premiership będą niewątpliwie derby północnego Londynu, w których na Emirates Stadium Arsenal podejmie Tottenham. Wyżej w tabeli są goście i to „Koguty” prowadzone przez Mauricio Pochettino są faworytami rywalizacji. Jednak ekipa Arsène'a Wengera na pewno nie odda łatwo zwycięstwa.

Dyrektor generalny Juventusu Giuseppe Marotta potwierdził, że klub z Turynu jest zainteresowany sprowadzeniem Emre Cana i Leona Goretzki, którym w czerwcu kończą się kontrakty ze swoimi klubami.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.