Milan Juventusowi nie straszny; dublet „Igły”

Autor: Karol Brandt | 28.10.2017 19:53 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Szlagier na swoją korzyść rozstrzygnęli turyńczycy, których do zwycięstwa poprowadził były piłkarz Realu Madryt, Gonzalo Higuaín.

W hicie 11. kolejki Serie A AC Milan gościł u siebie obrońcę trofeum, Juventus FC. Oba zespoły w środku tygodnia wygrały swoje mecze 4:1. W tym pojedynku udziału wziąć nie mógł były stoper „Starej Damy”, Leonardo Bonucci, który pauzował za czerwoną kartkę. Pomimo kilku poważnych wzmocnień „Rossonerich”, większe szanse na uzyskanie trzech punktów dawano gościom.

Oba zespoły na murawę San Siro wyprowadził arbiter główny, Paolo Valeri. Początek był wyrównany, lecz w 23. minucie znać o sobie dał Gonzalo Higuaín, który nie namyślając się długo, oddał strzał skierowany w prawy róg bramki. O tego momentu „Stara Dama” prowadziła 1:0. Asystę przy tym trafieniu zanotował Paulo Dybala.

W doliczonym czasie gry do wyrównania mógł doprowadzić Nikola Kalinić, lecz piłka po strzale Chorwata trafiła w poprzeczkę. W tym momencie kibice gości odetchnęli z ulgą.

W pierwszej połowie gospodarze nie prezentowali się najlepiej. Brakowało kogoś, kto wziąłby grę na swoje barki, tak jak zrobił to Gonzalo Higuaín.

Po zmianie stron oba zespoły wróciły na boisko w niezmienionych „jedenastkach”. Niestety, tempo gry siadło, a piłka najczęściej była rozgrywana w środkowej strefie boiska.

W 63. minucie doskonały strzał z okolic pola karnego oddał Gonzalo Higuaín, a futbolówka po odbiciu od prawego słupka wpadła do siatki. 2:0!

W kolejnych minutach przyjezdni skupili się na grze z kontrataku. Natomiast gospodarze nie dali rady strzelić choćby gola honorowego.

Dzięki wygranej Juventus FC zrównał się punktami z SSC Napoli.

AC Milan – Juventus FC 0:2 (0:1) Higuaín 23’, 63’