Piłkarze Bayernu poskromili „Byki”; „czerwo” Orbana

Autor: Karol Brandt | 28.10.2017 20:19 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W 10. kolejce Bundesligi mistrzowie Niemiec ograli rywali z Lipska. Goście przez większość czasu gry musieli sobie radzić w „dziesiątkę”.

Kilka dni temu RB Leipzig przegrał z Bayernem Monachium, przez co odpadł z rozgrywek DFB Pokal. Tym razem oba zespoły spotkały się ze sobą w Bundeslidze.

Mecz źle rozpoczął się dla gości, którzy już od 13. minuty grali w „dziesiątkę”, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Willi Orban. Kilka minut później miejscowi zdobyli bramkę. Wówczas Arjen Robben zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej, a w wolną strefę wbiegł James Rodríguez i płaskim strzałem zaskoczył golkipera „Byków”. W 22. minucie trener RB Leipzig dokonał zmiany, wprowadzając na plac gry obrońcę, Ibrahimę Konaté. Francuz zastąpił Timo Wernera.

W 38. minucie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski, który oddał strzał z linii wyznaczającej obręb pola karnego. Tym samym, „Bawarczycy” zeszli do szatni w doskonałych humorach.

Już kilka minut po zmianie stron Bayern mógł strzelić trzeciego gola i tym samym, zamknąć ten mecz. W tej sytuacji strzał oddał David Alaba, a piłka przeleciała tuż obok lewego słupka.

W kolejnych minutach gospodarze nieco zwolnili, co nie dziwi, zważywszy na wynik spotkania. W 71. minucie swojej okazji nie wykorzystał Arjen Robben, a kilka minut później podobnie uczynił James Rodríguez.

Summa summarum Bayern Monachium pokonał RB Leipzig.

Bayern Monachium – RB Leipzig 2:0 (2:0) James 19’, Lewandowski 38’