Skromna wygrana „The Blues”

Autor: Karol Brandt | 28.10.2017 20:20 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Dziś piłkarze Chelsea FC rywalizowali z miejscowym AFC Bournemouth. Już w pierwszej połowie powinni oni prowadzić kilkoma golami, lecz nieskuteczny był Álvaro Morata. Po zmianie stron hiszpański zawodnik asystował przy bramce Edena Hazarda. Jak się okazało później, był to jedyny gol w tym spotkaniu.

Londyńska Chelsea kilka dni temu pokonała Everton FC 2:1 i awansowała do kolejnej rundy EFL Cup. Tym samym w dobrych humorach „The Blues” przybyli na obiekt AFC Bournemouth.

W pierwszej połowie najbliżej zdobycia bramki był Álvaro Morata, który nawet wpakował piłkę do siatki, lecz wówczas sędzia anulował to trafienie, gdyż Hiszpan znajdował się na pozycji spalonej.

W 51. minucie były piłkarz Realu Madryt zanotował asystę przy trafieniu Edena Hazarda. Belg po przyjęciu piłki popędził w pole karne, skąd oddał strzał, o którym „szmacianka” wpadła w lewy róg bramki.

Skrzydłowy „The Blues” w 64. minucie mógł mieć na swoim koncie kolejne trafienie, jednak w dogodnej okazji strzeleckiej przeniósł futbolówkę na poprzeczką. Choć w dalszej części meczu goście stworzyli sobie kilka szans na strzelenie gola, to ostatecznie wynik się nie zmienił.

AFC Bournemouth – Chelsea FC 0:1 (0:0) Hazard 51’