Punkt „Rojiblancos” w rywalizacji z Villarrealem

Mateusz Deluga | 28.10.2017 20:25 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Kibice zebrani na stadionie Wanda Metropolitano w Madrycie z pewnością nie zapomną widowiska, jakie zaprezentowały nam oba zespoły. Zarówno „Atleti”, jak i Villarreal potrzebują punktów, bowiem tabela La Ligi staje się coraz węższa.

W pierwszej połowie obie „jedenastki” nie stworzyły sobie klarownych okazji do strzelenia gola. Najgroźniejszą sytuację w 42. minucie wykreowali sobie piłkarze „Los Colchoneros”, kiedy do bezpańskiej piłki w polu karnym doskoczył Saúl Ñíguez. Hiszpan uderzył po ziemi. Villarreal CF od utraty bramki uratował obrońca, który wybił futbolówkę, oddalając zagrożenie.

W  45 minucie „Rojiblancos” wykonywali rzut rożny, najwyżej do piłki wyskoczył Diego Godín, ale futbolówka po jego strzale minęła poprzeczkę bramki Barbosy.

Na początku drugiej połowy obraz gry nie uległ zmianie. Oba zespoły nie potrafiły znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali.

W końcu w 61. minucie Atlético Madryt zdobyło bramkę na 1:0, autorem trafienia został Ángel Correa, który umieścił piłkę tuż przy prawym górnym rogu bramki

Na odpowiedź gospodarzy musieliśmy czekać aż do 81. minuty, kiedy to Carlos Bacca wyskoczył najwyżej w polu karnym i zdobył bramkę na 1:1.

Na Wanda Metropolitano nie zobaczyliśmy więcej goli. Atlético Madryt podzieliło się punktami z Villarrealem.

Atlético Madryt – Villarreal CF 1:1 (0:0) Correa 61’ – Bacca 81’