Piękny wolej zapewnił zwycięstwo. El Shaarawy bohaterem Romy

Autor: Kacper Chwedoruk | 28.10.2017 22:41 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Roma niemiłosiernie męczyła się na własnym boisku z Bologną. Zwycięstwo już w pierwszej połowie zapewnił fenomenalnym uderzeniem z woleja Stephan El Shaarawy.

Rzymianie lepiej rozpoczęli zmagania na Stadio Olimpico. Gospodarze byli bliscy otworzenia wyniku za sprawą Edina Dżeko. Strzał głową reprezentanta Bośni i Hercegowiny minimalnie jednak minął bramkę przyjezdnych. Chwilę później to właśnie Bologna zaatakowała rywala. Bliski szczęścia był Adam Masina, ale jego uderzenie świetnie wybronił Alisson.

Przed przerwą grająca w Lidze Mistrzów Roma, dopięła swego. Kapitalnym strzałem z woleja popisał się Stephan El Shaarawy, który - jak się okazało - ostatecznie zapewnił ważne trzy punkty. Po zmianie stron, to nieoczekiwanie goście byli groźniejsi.

Kilka okazji do zdobycia bramki nie przyniosły oczekiwanego efektu. Gospodarze również nie byli w stanie przypieczętować swojego trzeciego zwycięstwa z rzędu w Serie A. Co ciekawe, AS Roma każde z tych spotkań wygrała po 1:0.

AS Roma – Bologna FC 1:0 (1:0) El Shaarawy 33'