Napoli znowu wygrywa, piękne trafienie Callejona z rzutu rożnego

Autor: Michał Nowacki | 29.10.2017 16:55 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

SSC Napoli po raz kolejny udowodniło, że jest w gazie i poważnie myśli w tym sezonie o wywalczeniu Scudetto. Dzisiaj neapolitańczycy przed własną publicznością pokonali US Sassuolo Calcio.

W 11. minucie niewiele brakowało i to goście objęliby prowadzenie, ale strzał Stefano Sensiego sprawił, że piłka odbiła się od poprzeczki. W 19. minucie Marek Hamsik miał świetną okazję, aby otworzyć wynik spotkania, ale stojąc "oko w oko" z bramkarzem rywali przegrał pojedynek. Chwilę później gola zdobył Allan. Stoper dał się ograć zawodnikowi Napoli, który pobiegł na bramkę Consigliego i zmusił go do kapitulacji.

W 22. minucie lewy obrońca Napoli, Faouzi Ghoulam, mógł podwyższyć prowadzenie, ale uderzył tylko w lewy słupek. W 41. minucie goście zdołali wyrównać i na tablicy było 1:1. Matteo Politano dośrodkował piłkę w pole karne spod linii końcowej, gdzie stał Diego Falcinelli, który wyskoczył do futbolówki i głową skierował ją tuż przy prawym słupku Reiny.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy. Rzut rożny w końcówce pierwszej odsłony wykonywał Jose Callejon. Hiszpan zrobił to na tyle sprytnie i skutecznie, że podkręconą piłkę z "kornera" umieścił w bramce Sassuolo.

Drugą połowę Napoli rozpoczęło od dalszych ataków. W 49. minucie Marek Hamsik miał kolejną okazję do zdobycia bramki, ale znowu Consigli stał na posterunku. W 54. minucie Raul Albiol głową zagrywa piłkę w pole karne, gdzie na podanie czekał już Dries Mertens, który bez problemów podwyższył wynik na 3:1.

W 67. minucie Francesco Cassata próbował szczęścia, ale obił tylko lewy słupek. Po tej sytuacji na boisko wszedł Piotr Zieliński, który zmienił Marka Hamsika. Polak w 86. minucie próbował szczęścia z dwudziestu metrów, ale przymierzył tylko w prawy słupek. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

SSC Napoli – US Sassuolo Calcio 3:1 (2:1) Allan 22', Callejon 44', Mertens 54' – Falcinelli 41'