Morata: Nigdy nie powinienem był odchodzić z Juventusu

Autor: Dariusz Maruszczak | 30.10.2017 17:05 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Napastnik Chelsea, Alvaro Morata, przed wyjazdem do Rzymu na mecz z Romą wyznał w wywiadzie dla La Gazetta dello Sport, że nigdy nie powinien był opuszczać Juventusu i powrót do Realu był dla niego jednym wielkim rozczarowaniem.

– Były pewne uzgodnienia, które trzeba było respektować. Rozczarowanie było ogromne, bo wróciłem na start. Traktowali mnie jak dziecko, którym byłem, gdy wyjeżdżałem do Włoch. Wróciłem jednak już jako dojrzały zawodnik. Nigdy nie powinienem był opuszczać Włoch i Juventusu. Naprawdę brakuje mi tego kraju. Moja żona wolałaby mieszkać w Hiszpanii, ale ja we Włoszech, więc Anglia jest kompromisem – powiedział Morata na temat powrotu do Realu.

– W Hiszpanii dominuje technika, we Włoszech taktyka, a w Anglii najważniejszym aspektem jest siła fizyczna. Najtrudniej jest we Włoszech, ponieważ drużyny są bardzo zorganizowane i dobrze bronią – stwierdził Hiszpan na temat różnic pomiędzy Serie A, Primera Division i Premier League.

Zapytany, czemu wybrał Anglię, Morata odpowiedział: – Ponieważ jest tu tak wspaniały trener jak Antonio Conte. Zaczęliśmy rozmawiać na temat możliwego transferu podczas ostatniego presezonu i ostatecznie przyjechałem do Londynu.

– Znałem Conte i nie miałem problemów ze zrozumieniem jego koncepcji. Byłem naprawdę dobrze przyjęty przez moich kolegów z drużyny, mamy tu hiszpańską grupę z Azpilicuetą, Marcosem Alonso, Fabregasem i Pedro, co wszystko bardzo ułatwiło – zakończył napastnik.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Juventus Turyn, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Włochy, Alvaro Morata

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze