Morata: Nigdy nie powinienem był odchodzić z Juventusu

Autor: Dariusz Maruszczak | 30.10.2017 17:05 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Napastnik Chelsea, Alvaro Morata, przed wyjazdem do Rzymu na mecz z Romą wyznał w wywiadzie dla La Gazetta dello Sport, że nigdy nie powinien był opuszczać Juventusu i powrót do Realu był dla niego jednym wielkim rozczarowaniem.

– Były pewne uzgodnienia, które trzeba było respektować. Rozczarowanie było ogromne, bo wróciłem na start. Traktowali mnie jak dziecko, którym byłem, gdy wyjeżdżałem do Włoch. Wróciłem jednak już jako dojrzały zawodnik. Nigdy nie powinienem był opuszczać Włoch i Juventusu. Naprawdę brakuje mi tego kraju. Moja żona wolałaby mieszkać w Hiszpanii, ale ja we Włoszech, więc Anglia jest kompromisem – powiedział Morata na temat powrotu do Realu.

– W Hiszpanii dominuje technika, we Włoszech taktyka, a w Anglii najważniejszym aspektem jest siła fizyczna. Najtrudniej jest we Włoszech, ponieważ drużyny są bardzo zorganizowane i dobrze bronią – stwierdził Hiszpan na temat różnic pomiędzy Serie A, Primera Division i Premier League.

Zapytany, czemu wybrał Anglię, Morata odpowiedział: – Ponieważ jest tu tak wspaniały trener jak Antonio Conte. Zaczęliśmy rozmawiać na temat możliwego transferu podczas ostatniego presezonu i ostatecznie przyjechałem do Londynu.

– Znałem Conte i nie miałem problemów ze zrozumieniem jego koncepcji. Byłem naprawdę dobrze przyjęty przez moich kolegów z drużyny, mamy tu hiszpańską grupę z Azpilicuetą, Marcosem Alonso, Fabregasem i Pedro, co wszystko bardzo ułatwiło – zakończył napastnik.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Juventus Turyn, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Włochy, Alvaro Morata

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

 • JuveT Triumfator
  Wszystko pięknie, ale nic nie musiałeś. To od Ciebie zależało, czy wracasz grzać ławkę, czy zostajesz po to, żeby stać się jeszcze lepszym napastnikiem. Real naobiecywał mu złotych gór, a od zawsze traktowali go, jak towar handlowy, żenujące.
 • Innoc3nt Legenda
  Dokładnie, teraz będzie pajacował, a gdy znów Real mu zaproponuje grę to poleci i będzie udawał szczęśliwego.
 • JuveT Triumfator
  Wyjąłeś mi to z ust. Dobry chłopaczyna z niego, ale z miłości do Realu, który kopie go po dupie poleci tam kolejny raz, gdy tylko znowu zacznie grać tak dobrze, jak w Juve albo i lepiej.
 • Innoc3nt Legenda
  Jak to leciało? "Love, love will tear us apart again."
 • JuveT Triumfator
  W skrócie true life :p
 • Neral Triumfator
  Zbyt zaufał Realowi, niestety niczego się nie nauczył po swoim pierwszym pobycie tam.

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.