Pochettino: Ronaldo jest fenomenem

Autor: Dariusz Maruszczak | 31.10.2017 15:07 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Menedżer Tottenhamu, Mauricio Pochettino, przed spotkaniem z Realem Madryt komplementował Cristiano Ronaldo i docenił możliwość zmierzenia się w Lidze Mistrzów z obrońcą tytułu.

– Cristiano jest fenomenem i zasługuje na indywidualne nagrody. Nie jest tylko niezwykle utalentowany, ale stanowi też dobry przykład dla każdego młodego piłkarza. Może być wzorem do naśladowania. Ciężko pracuje i ma niesamowitą motywację, aby dbać o siebie. Każdy zawodnik powinien do tego aspirować – powiedział Pochettino.

– Czy jest podobny do Harry’ego Kane’a? Jeśli chodzi o profesjonalizm i mentalność - tak. Obaj są zwycięzcami i bardzo ciężko pracują – pochwalił Ronaldo i Kane’a menedżer Tottenhamu.

Pochettino odniósł się również oczywiście do rywalizacji jego zespołu z Realem. – Nasz mecz przeciwko Realowi będzie tak samo ekscytujący jak remis na Bernabeu. Oczywiście punkty są zagrożone, ale jest to też dobra okazja dla nas, by potwierdzić pozytywne słowa kierowane pod naszym adresem. Przeciwko takiemu zespołowi jak Real, najlepszemu na świecie, trzeba prezentować się na najwyższym poziomie. Jesteśmy młodym zespołem, więc to doświadczenie będzie dla nas bezcenne.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Real Madryt, Anglia, Hiszpania, Trenerzy, Tottenham Hotspur, Cristiano Ronaldo, Harry Kane, Mauricio Pochettino, Tottenham - Real Madryt 2017-11-01

• „The Citizens” zagrali ekonomicznie, ale skutecznie

W spotkaniu rozgrywanym pomiędzy Manchesterem City, a Feyenoordem faworyt mógł być tylko jeden. „Obywatele” zrobili swoje i zgarnęli kolejne trzy „oczka”.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Na Signal Iduna Park Borussia Dortmund podejmowała lidera grupy, Tottenham. W tym spotkaniu gospodarze grali o "być albo nie być", w piękny sposób swoją niemoc strzelecką przełamał odsunięty ostatnio od składu, Pierre-Emerick Aubameyang. Pomimo tego to "Koguty" wrócą do domu w znacznie lepszych nastrojach.

Każdy ma swój Milan. W pamiętnym finale Ligi Mistrzów, kiedy to Liverpool przegrywał 0:3 do przerwy, wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte. Tak samo było we wtorkowym spotkaniu z Sevillą, jednak tym razem to "The Reds" roztrwonili pewne prowadzenie.