„Rojiblancos” mistrzami remisów; Thomas uratował punkt!

Autor: Karol Brandt | 31.10.2017 22:38 | komentarzy: 7 | kategoria: Recenzja meczu |

W 4. kolejce fazy grupowej podopieczni Diego Simeone nie zachwycili i tym samym jeszcze bardziej skomplikowali swoją sytuację w grupie C.

Dzisiejszego wieczoru kibice zgromadzeni na Wanda Metropolitano obserwowali pojedynek swoich ulubieńców z piłkarzami mistrza Azerbejdżanu. Wśród nieobecnych znaleźli się Yannick Ferreira Carrasco i Koke (Atlético) oraz Bədavi Hüseynov (Qarabağ). Co ciekawe, trener gości wystawił na to spotkanie byłego zawodnika Legii Warszawa, Jakuba Rzeźniczaka.

Rozjemcą tego starcia był niemiecki arbiter, Deniz Aytekin. Gospodarze już w czwartej minucie mogli strzelić gola, lecz wówczas świetną interwencją popisał się Ibrahim Sehić, który zatrzymał strzał Antoine’a Griezmanna. Na kolejną groźną okazję strzelecką musieliśmy poczekać do końcowych fragmentów pierwszej połowy.

W 40. minucie rzut rożny z prawego narożnika boiska wykonywał Wilde-Donald Guerrier, a piłka powędrowała na głowę Míchela, który oddał silny strzał. Interweniować próbował jeszcze Jan Oblak, ale ostatecznie futbolówka wylądowała w siatce Atlético. Tym samym, po pierwszej połowie można było mówić o nie lada sensacji.

Trener gospodarzy zachował spokój i na drugą połowę desygnował ten sam skład, co na pierwszą odsłonę gry. Jego piłkarze nie zawiedli i w 56. minucie doprowadzili do wyrównania. W tej sytuacji genialny strzał z dystansu oddał Thomas Partey, a piłka po interwencji bramkarza wpadła do siatki. 1:1!

Kilka minut później z boiska wyleciał Pedro Henrique, który wyłapał od sędziego bezpośrednią czerwoną kartkę, czym wprawił w zakłopotanie swojego szkoleniowca. Qurban Qurbanov miał trudny orzech do zgryzienia, jednak potrafił zmotywować swój zespół do walki o końcowy punkt.

Warto dodać, że tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Stefan Savić, przez co musiał zejść do szatni.

Atlético Madryt – Qarabağ FK 1:1 (0:1) Thomas 56’ – Míchel 40’